SLD chce uderzyć w Bronisława Komorowskiego


"Dziennik periodyk Prawna": SLD szykuje napad na Bronisława Komorowskiego. Posłowie lewicy chcą udowodnić, że nie radzi on sobie z rządzeniem w Sejmie, więc tym bardziej nie poradzi sobie w ewentualną prezydenturą

Szwedzka policja otrzymała już Europejski ukaz Aresztowania Andersa Hoegstroema. - ciemny o nakaz kradzieży napisu "Arbeit macht frei" z bramy byłego obozu Auschwitz prawdopodobnie już zatrzymać się aresztant - donosi RMF FM. Polka zginęła, a gorsza połowa - i Polak - został ranny, po tym jak w Neapolu we Włoszech zawaliła się kamienica. Perspektywę wyraźnego spadku notowań wciąż uważam za realną. Wystawiliśmy ufność Polaków na ciężką próbę - mówi poseł PO Jarosław Gowin w dzienniku "Polska".Trzy osoby, w tym prawie półroczne dziecko, zostały poparzone w wybuchu gazu w prywatnym hotelu w Jarosławiu (woj. podkarpackie). 30 osób ewakuowano, ale po dwóch godzinach mogły powrócić do swoich mieszkań. Życiu rannych nie zagraża niebezpieczeństwo. Czy w szpitalu w Gliwicach kadra nie dba o swoich pacjentów? Tak uważają krewni pana Władysława, który trafił do lecznicy. Jak twierdzą, pomocy udzielono mu nie wcześniej po interwencji rodziny - i okazała się ona spóźniona. Na dowód przedstawiają potajemnie nagraną rozmowę, w której lekarz przyznaje, że w szpitalu smykałka są złe. Zalane ulice i chodniki, podtopione piwnice i powalone drzewa - to skutki ulewy, jaka o poranku przeszła nad Warszawą. straż miejska odnotowała kilkanaście zgłoszeń, na szczęście nikomu nic się nie stało.

poselstwo podjęta w 2005 r. powinna być kontynuowana dla włości Polski, zwracamy się do pana prezydenta o podjęcie decyzji o kandydowaniu na drugą kadencję - brzmi fragment uchwały, którą delegaci PiS przyjęli w niedzielę, udzielając poparcia Lechowi Kaczyńskimu w wyborach prezydenckich.

Denis Marek choruje na mukowiscydozę. Czeka na przeszczep płuc. Z Wiednia przyjechał do Rabki podreperować zdrowie. Szanse na operację maleją, bo Denis ma infekcję. winien leżeć w izolatce, trafił choć do czteroosobowej sali. 25-letni Włoch Giuliano Razzoli na powoli zapamięta tegoroczne święto Trzech Króli. głosiciel Italii wygrał slalom w Zagrzebiu, odnosząc pierwsze danie wygrana w karierze. - Doping wspaniałej publiczności niósł mnie do mety. Spełniło się jedno z moich sportowych marzeń - powiedział na mecie.

Tuziny skrzynek amunicji, karabiny, bazooki a co więcej moździerze znaleźli filipińscy żołnierze podczas dwóch dni przeszukań w willach Anadala Ampatuana Juniora - burmistrza jednego z w zamian na Mindanao oskarżonego o dekret zabójstwa kilkudziesięciu osób związanych z jego politycznym przeciwnikiem. Na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat skazał krakowski sąd lekarza Jacka C., oskarżonego o seksualne wykorzystanie pacjentki podczas zabiegu odtruwania alkoholowego. Pomyślnie zakończyła się opróżnianie narciarzy z unieruchomionego w nocy wyciągu krzesełkowego na Rusińskim Wierchu w Bukowinie Tatrzańskiej.Kobiety w przyszłości nie są wystarczająco reprezentowane na wysokich stanowiskach: mężczyźni stanowią 89 proc. członków zarządów notowanych na giełdzie firm w Europie. jakkolwiek kobieta-szef poprawia wyniki firmy - wynika z raportu Komisji Europejskiej. Mariusz Kamiński zaskarżył do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie decyzję premiera Donalda Tuska o odwołaniu go z funkcji szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego. ekipa Atlantisa po raz ostatni opuściła wahadłowiec na dziwaczny spacer. - dwie kosmonauci amerykańskiego wahadłowca wyszli w poniedziałek na zewnątrz Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), by przenieść jej zasobnik z tlenem i uskutecznić kilku innych drobniejszych prac montażowych - poinformowała amerykańska Państwowa filia Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA).

dziewiczy śnieg, wiatr i awaria - 40 tysięcy domów bez prądu


Około 41 tysięcy gospodarstw domowych w północno-wschodniej Polsce jest bez prądu w wyniku awarii wywołanych silnym wiatrem, któremu miejscami towarzyszą opady śniegu i śniegu z deszczem. Strażacy i policjanci nie zanotowali poważniejszych zdarzeń.

Wykorzystali "żywą tarczę". "Szef określa chociażby liczbę ofiar"


Funkcjonariusze rosyjskiej milicji, którzy zażądali od kierowców, by utworzyli na ulicy Moskwy żywą tarczę, napisali list do redakcji "Moskiewskiego Komsomolca", w którym wskazali na liczne naruszenia w swojej jednostce.

Ostra bój o 1 proc. dobrej woli


Ulotki, internet, telewizja, prasa, billboardy - trwa ostra potyczka organizacji charytatywnych o jeden procent z podatku Polaków. A jest o co walczyć, bo łączna ilość przekazywana w ten fortel na miłosierdzie z roku na rok rośnie w olbrzymim tempie. równie jak liczba organizacji i ich potrzeby.

Zabił Polaków śrubokrętem. Dostał podwójne dożywocie


19-letni Irlandczyk David Curran, kto w 2008 roku za pomocą śrubokręta zabił dwóch Polaków, został skazany na dwoje kary dożywotniego więzienia. Sąd w Dublinie jego czyny nazwał "brutalnymi i dzikimi" oraz "głęboko odrażającymi".

wcięty próbował pociąć policjantów


Pogranicznicy zatrzymali go pod Hrubieszowem, bo jechał bez świateł, całą szerokością drogi. Wezwani na punkt policjanci chcieli 49-latka wylegitymować, ale ten próbował uniknąć i zaatakował ich nożem. Za czynną najazd przy użyciu niebezpiecznego przybory 49-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

"Kość niezgody zostanie pochowana społem z ofiarami katastrofy


"Katyńska kość niezgody w relacjach Warszawy i Moskwy zostanie pochowana razem z prezydentem Lechem Kaczyńskim" – w kontrowersyjnej formie pisze w środę "Niezawisimaja Gazieta", zwracając uwagę na jednoczącą rolę wspólnego nieszczęścia. Rosyjskie czwarta władza szeroko komentują ocieplenie na linii Warszawa-Moskwa po katastrofie Tu-154.

Nietypowa fala mrozów - zmarło dziewięć osób


Meksyk nawiedziła nietypowa dla tego kraju bałwan mrozów. Od początku roku przyczyniła się ona do śmierci 9 osób, zwłaszcza na północy kraju, gdzie zwykle problemem bywają wysokie temperatury - poinformował minister zdrowia Jose Angel Cordova.

"Gdybym nie był ministrem, to bym kupił akcje PZU"


- Gdybym nie był ministrem skarbu, to bym kupił - odpowiada w dzień debiutu PZU na giełdzie Aleksander pełna garść pytany, czy kupiłby akcje tej spółki. Podobną zapęd wyraziło 250 tys. inwestorów indywidualnych. Czy zarobią?

Zdała badanie na norma prawna jazdy za 950. jak jeden mąż


Pewna 68-letnia mieszkanka Korei Południowej nie zniechęciła się 949 nieudanymi próbami zdania egzaminu teoretycznego na uregulowanie jazdy. Jak się okazało, jej wytrwałość się opłaciła - zaliczyła za 950. społem - informuje prasa Korei Południowej.

PiS przegrywa w metropoliach


15 proc. poparcia - na tak duża liczba prawdopodobnie liczyć dzień dzisiejszy prawo i Sprawiedliwość w wyborach w dużych miastach, wynika z sondażu przeprowadzonego dla "Polska The Times". stronnictwo Jarosława Kaczyńskiego straciła tym samym połowę zwolenników w metropoliach. Mniejsze straty poniosły pozostałe partie - PO i SLD straciły po 9 proc, a PSL 3.

Piłkarze zatrzymani przez... ptaka


Piłkarze reprezentacji Meksyku wylecieli na jowialny mecz z Anglią kilka godzin później niż powinni. Przyczyną opóźnienia był... ptak, kto rozbił się o szybę kabiny pilotów.

"Setka" ma się dobrze...


widać nie potwierdzą się niektóre zapowiedzi, że już we wrześniu nie będzie można kupić tradycyjnej żarówki 100-watowej, bo na odwrót do 31 sierpnia, zgodnie z wymogami unijnymi, jest dozwolone było je inaugurować do handlu. W ciągu najbliższych dni w Tarnowie znowu będzie jest dozwolone kupić "setkę" - tak zapowiadają sprzedawcy.

Cywilni piloci mają wozić VIP-ów


ministerstwo Obrony Narodowej wyczarteruje, a nie wydzierżawi od LOT-u dwa embraery dla najważniejszych osób w państwie - dowiedziało się nieoficjalnie nadajnik RMF FM. czarter oznacza, że polskich VIP-ów będą wozić cywilne załogi.

Francja: palba na placu Pigalle


Jeden on zginął, a jeden odniósł poważne obrażenia podczas strzelaniny na placu Pigalle w Paryżu w nocy z piątku na sobotę - poinformowała prefektura policji, dodając, że były to pewno porachunki przestępcze.

Sprzedawali w całości i od razu


Arkusz zleceń z pierwszych minut handlu w środę na warszawskiej giełdzie pokazuje, że inwestorzy indywidualni pozbywali się swoich pakietów akcji PZU SA od razu i w całości. Środa to doba debiutu PZU na warszawskim parkiecie.