Trzy psy zagryzły na ulicy swego właściciela


Trzy psy zagryzły swojego właściciela na ulicy w Lublanie - poinformowała słoweńska policja. Policjanci zastrzelili jednego psa, a dwa udało się wziąć pod kontrolę. Nie podano szczegółów wydarzenia i nie ujawniono tożsamości ofiary.

Sąd Rejonowy w Warszawie zgłosił zapytanie do Trybunału Sprawiedliwości UE, kto ma zapłacić 40 euro kosztów stawienia się przebywającego w Irlandii świadka na przesłuchanie: sąd irlandzki czy wnioskujący sąd polski. Przez ostatnich dziewięć dni cały kraj był pogrążony w wyjątkowej żałobie. Tysiące Polaków, którzy nie mogli otrząsnąć się po smoleńskiej tragedii, oddawało nabożeństwo Marii i Lechowi Kaczyńskim przed Pałacem Prezydenckim, a później uczestniczyło w ich ostatniej drodze na Wawel. Padały słowa o patriotyzmie i polsko-polskim pojednaniu. dziewiczy praca pisemna USA-Rosja mający zastąpić wygasły w grudniu układ START-1 o redukcji strategicznych zbrojeń nuklearnych będzie gotowy "w najbliższych dniach" - oświadczył rosyjski wiceszef dyplomacji Siergiej Riabkow, cytowany przez rosyjskie agencje.milicja niemiecka ogłosiła, że przejęła tysiąc rzekomych dzieł jednego z najważniejszych XX-wiecznych rzeźbiarzy Alberto Giacomettiego, które grupa fałszerzy usiłowała wyprzedawać za wielomilionowe kwoty. Zatrzymano przy tym trzy osoby. Polacy wierzą w lepsze gospodarcze jutro. iloraz Wyprzedzający Koniunktury, informujący o przyszłych tendencjach w gospodarce, w marcu 2010 r. wzrósł o 0,5 pkt - podał instytut BIEC. Izrael przenigdy nie przyznał się, że posiada oręż nuklearną, choć zdaniem "Guardiana" już w 1975 roku Tel Awiw oferował sprzedaż do RPA głowic nuklearnych. Wskazują na to ściśle tajne dokumenty w czasów apartheidu. Izrael w poniedziałek zaprzeczył tym rewelacjom.

casus gen. Waldemara Skrzypczaka jest zamknięta - powiedział minister obrony narodowej, Bogdan Klich. Dodał, że po ogłoszeniu odejścia z armii przy użyciu generała, dalsza podejście jest automatyczna.

Takiego wyniku pies z kulawą nogą nie przewidział. Wicelider, a parę kolejek przedtem nawet przywódca tabeli Bundesligi, przegrał z głównymi kandydatami do spadku - FC Nuernberg. Bayerowi Leverkusen bodajże zabrakło "aptekarskiej" dokładności, albowiem pozwolili sobie strzelić 3 bramki. Chińczycy próbują przekonać świat, jak wybitnie otwartym na innych są narodem. Chińskie ministerstwo obrony uruchomiło tylko stronę internetową - i po angielsku.

szef PSL, wicepremier Waldemar Pawlak, zanim podjęciem decyzji, którego z kandydatów poprzeć w II turze wyborów prezydenckich, chce odgadnąć ich preferencje m.in. w kwestiach obniżenia podatków dla osób o niskich dochodach i wsparcia dla rolnictwa. Napisali.pl to ranking popularności osób publicznych w największych polskich portalach i serwisach internetowych. wykaz Top 100 jest aktualizowana co dwa tygodnie. PSL chce, by zasiłki rodzinne otrzymywali wszyscy rodzice. W klubie parlamentarnym Ludowców już trwają prace nad odpowiednią nowelizacją ustawy o świadczeniach rodzinnych - donosi "Rzeczpospolita". – Czy minister finansów już zemdlał? – pytają przypis opozycji.Płonie hurtownia chemiczna we Włocławku. Jak relacjonują świadkowie, ogień wygląda nader groźnie - nie licząc dużego dymu, słychać też wybuchy. W środku są bo łatwopalne materiały. Marcin Rosół, który od 1 lipca 2008 r. do 5 października 2009 r. był w Ministerstwie Sportu i Turystyki szefem gabinetu politycznego Mirosława Drzewieckiego zarabiał 6,5 tys. zł brutto miesięcznie. Ponadto, jak ustaliła "Rzeczpospolita", dostawał od szefa także sowite nagrody - co kwartał co więcej po ok. 13 tys. zł. Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew odwołał swój przyjazd na ceremonię zamknięcia igrzysk olimpijskich w Vancouver - poinformowała w czwartek kanadyjska TV publiczna CBC.

Belgia: Leterme wraca na pozycja premiera


uprzedni premier Belgii Yves Leterme wrócił na posada szefa rządu, zastępując Hermana Van Rompuya, który od 1 stycznia obejmie obowiązki pierwszego stałego przewodniczącego Rady Europejskiej.

Episkopat: komunia nie dla zwolenników in vitro


"Nasz Dziennik": Osoby, które popierają procedurę in vitro, stoją w jawnej sprzeczności z nauczaniem Kościoła katolickiego, zatem nie mogą przystępować do Komunii Świętej, przypomniała Rada ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski.

Zamach w RPA - generał w krytycznym stanie


Generał Faustin Kayumba Nyamwasa, b. pryncypał sztabu rwandyjskiej armii został ciężko ranny w ciągu w zamachu Johannesburgu. Ten recenzent prezydenta Rwandy Paula Kagame w lutym uciekł ze swojej ojczyzny.

Awaryjne lądowanie na środku autostrady


amerykański gid zdecydował się na niecodzienny zagrywka po tym, jak zauważył awarię silnika. mimo krótkiego stażu za sterami udało mu się bez ryzyka pozwolić usiąść awionetkę na środku drogi.

wydobywający o szczepionkach: z jakiego powodu tak nalegacie?


Marek Balicki atakuje Ewę kopacz za niepodpisanie umowy na zakup szczepionki przeciw świńskiej grypie. Ona nie pozostaje mu dłużna. - Kiedy pan był ministrem, w 2003 roku była największa ilość zachorowań na grypę sezonową - 1,2 mln, a nie ogłaszał pan epidemii. skąd teraz taka nieustępliwość pana i pana kolegów, w sytuacji - pytała minister zdrowia w programie "Teraz My!".

Nie żyje górnik zasypany w wyniku wypadku


Po nieomal trzech dobach akcji ratownicy dotarli do górnika zasypanego w środę po tąpnięciu 1000 m pod ziemią w kopalni "Rydułtowy-Anna". łapiduch stwierdził zgon - poinformował rzecznik Kompanii Węglowej, do której wypada kopalnia, Zbigniew Madej.

Australian Open: Williams z Radwańską na pierwsza zasada


To twarde ciasteczko, które nie będzie bez trudu przełknąć - w ten podejście Serena Williams określiła Urszulę Radwańską. Liderka światowego rankingu tenisistek zmierzy się z Polką w pierwszej rundzie rozpoczynającego się w poniedziałek Australian Open.

Miss Ameryki: Dzieci, wyłączcie telewizory


22-letnia studentka dziennikarstwa z Virginii została tegoroczną Miss Ameryki. oprócz urody, Caressa Cameron przekonała do siebie jury swoim planem walki z otyłością wśród dzieci. – Wyłączcie telewizory i wyjdźcie na podwórzec – apelowała.

gdy na emeryturę? Boni: Porozmawiajmy...


- Polacy na emeryturę powinni chodzić dopiero w wieku 67 lat - powiedział w TVN CNBC biznes boss doradców premiera Michał Boni i wezwał do dyskusji na ten temat. jednakowo myślą eksperci, wskazując na słaniający się na nogach system emerytalny. myśl ma choć wielu przeciwników.

SLD: szef rządu winien zdymisjonować Sikorskiego


szef rządu powinien zdymisjonować szefa MSZ Radosława Sikorskiego - uważa prowadzący SLD Grzegorz Napieralski. Odniósł się w ten sposób do nieobecności Sikorskiego na nieformalnym spotkaniu ministrów spraw zagranicznych w hiszpańskiej Cordobie.

Mekka siatkówki jest w Łodzi


Oczy siatkarskiego świata do niedzieli będą skierowane na Łódź. To tam, na parkiecie Atlas Areny, w weekendowych meczach wyłoniony zostanie zwycięzca Ligi Mistrzów siatkarzy.

Obama: USA będą dążyć do nowych sankcji przeciwko Iranowi


Prezydent USA Barack Obama oświadczył w środę, że Stany Zjednoczone będą dążyć do uchwalenia z wykorzystaniem ONZ nowych sankcji przeciw Iranowi albowiem ostatnie działania Teheranu "nie budują zaufania".

Debiut PZU z zyskiem. Rekordowe obroty


Udany debiut Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA na Giełdzie Papierów Wartościowych. Na otwarciu cena sprzedaży wyniosła 349 zł. To ewolucja o 11,7 proc. w stosunku do ceny odniesienia (312,50 zł). Po godz. 10 obroty przekroczyły 2,8 mld zł. Inwestorzy indywidualni, którzy w ofercie publicznej kupili 30 akcji PZU i sprzedali je w pierwszych kilkudziesięciu minutach handlu zarobili przeciętnie, po odliczeniu podatku w przybliżeniu 1 tys. zł netto.

26-latek aresztant za "wybuchowy" żart


Brytyjska milicja poinformowała o zatrzymaniu mężczyzny, który "zażartował" sobie na portalu społecznościowym Twitter, że wysadzi w powietrze przystań lotniczy.

"Propozycje premiera - tęsknota za władzą w jednym ręku"


Współautor obecnej konstytucji prof. Stanisław Gebethner uważa, że proponowane przy użyciu premiera zmiany m.in. trybu wyboru prezydenta, to ograniczenie zasad demokracji. płot władzy prezydenta to, zdaniem profesora, "tęsknota za władzą w jednym ręku". Innego zdania jest prof. Andrzej Zoll, któremu podoba się alternatywa głowy państwa dzięki parlament. - Ale nie wypada zaskakiwać wyborców - stwierdza Zoll, sugerując, że Tusk zbytnio się spieszy.