Uważajcie na śnieżyce. "Miriam" nadchodzi


Po ostrych mrozach, gwałtownym spadku temperatury przyszedł trwanie na intensywne opady śniegu. Meteorolodzy ostrzegają, że w środę z wykorzystaniem Polskę przejdą gwałtowne zawieje i zamiecie śnieżne. Najgorsza sytuacja dominować będzie w główny punkt i na wschodzie kraju. Za taką sytuację odpowiada niż Miriam, jaki wędruje znad Cieśnin Duńskich.

- memoriał pismo Prawna wręczył pierwsze danie wypowiedzenia w ramach drugiego etapu restrukturyzacji prasa - potwierdziła w rozmowie z tvn24.pl rzeczniczka wydawcy, Agata Broda. Do końca marca z "DGP" ma się pożegnać w sumie 16 pracowników etatowych i 16 współpracowników. pretendent na prezydenta Ukrainy Wiktor Janukowycz, który w niedzielnych wyborach prezydenckich zajął pierwsze lokalizacja i w drugiej turze w lutym zmierzy się z urzędującą premier Julią Tymoszenko, zadeklarował, że w razie jego wygranej Ukraina pozostanie przewidywalnym partnerem na arenie międzynarodowej. "Dochodzi do IV rozbioru Polski", "Wszystko oddaje się dla Niemców", "Chodzi przeciwnie o kasę" - takie okrzyki rozlegały się na sądowym korytarzu po ogłoszeniu wyroku w sprawie eksmisji rodzin Moskalików i Głowackich z Nart. Domagała się tego obywatelka Niemiec, która przedtem odzyskała to zagroda rolne.niesłychanie emocjonujące było niedzielne głosowanie nad ustawą zdrowotną w amerykańskim Kongresie. Uwagę zwróciła przede wszystkim poprawka, która uniemożliwiała finansowanie aborcji z pieniędzy podatników. "Morderca dzieci!" – taki okrzyk można było usłyszeć, kiedy przemawiał Demokrata Bart Stupak. Dodatkowe siły wojskowe są w drodze do prowincji Maule i Biobio, regionów w największym stopniu poszkodowanych przez sobotnie trzęsienie ziemi w Chile - oświadczyła chilijska prezydent Michelle Bachelet. nagana nadużycia władzy, inaczej przekroczenia uprawnień i działania na szkodę interesu publicznego postawiła w łódzka prokuratura byłemu szefowi ABW Witoldowi Marczukowi w śledztwie dotyczącym okoliczności śmierci byłej posłanki SLD Barbary Blidy - poinformował rzecznik prokuratury Krzysztof Kopania. Grozi za to grzywna do trzech lat więzienia.

Stoczniowe zależności ws. tzw. afery stoczniowej nie mówią jednym głosem. przewodniczący gdyńskiej "Solidarności" Dariusz Adamski odcina się od rewelacji Leszka Świętczaka. Przewodniczący "Stoczniowca" pył być naocznym świadkiem tego, jak ze stoczni wywożono urządzenia, już po podpisaniu specustawy. Przekonuje też, że członkowie zarządu stoczni wyprowadzali z niej pieniądze za pomocą spółek-córek.

szef Totalizatora Sportowego Sławomir Dudziński powiedział dzisiaj przed hazardową komisją śledczą, że kierowana za pośrednictwem niego towarzystwo nie ma żadnego związku z tzw. aferą hazardową. NFZ sprawdził, ile kosztowało kuracja pacjentów w ubiegłym roku. Podzielił wydatki pod względem wieku, płci. Sprawdził też, kogo się leczy najdrożej. szmelc na mężczyzn koło 50 roku życia. Dlaczego? Szczegóły raportu omawia "Rzeczpospolita".

Zima dała się we znaki angielskim piłkarzom. Silne opady śniegu i potężny mróz spowodowały, że odwołane zostały planowane na wtorek i środę mecze półfinałowe Pucharu Ligi. Saudyjski książę, miliarder Al-Walid bin Talal ogłosił w poniedziałek, że należący do niego Kingdom Holding chce zainwestować w budowę drapacza chmur o rekordowej wysokości 1000 metrów. Do poniedziałkowego popołudnia potrwają tarapaty w kolejowych podróżach na linii Warszawa-Gdynia. obok Tczewa woda z topniejącego śniegu podmyła jeden z czterech torów. Nie byłoby problemu, jeśli nie to, że dwa kolejne tory są nieczynne z powodu remontu."Anna Mucha zasłużyła na wygraną". "Jej wygrana utwierdziło mnie w przekonaniu, że niestety nie musi rozgromić lepszy". "W tym finale najlepsza była Doda". To wprost przeciwnie niektóre komentarze internautów po wczorajszym – wygranym przy użyciu Annę Muchę – 10. finale "Tańca z Gwiazdami". Agnieszka Radwańska ma mocne nerwy. W pojedynku z była liderką światowego rankingu tenisistek i jedną z najbardziej urodziwych zawodniczek - Serbką Aną Ivanović oba sety wygrała obok stanie 6:5. "Isia" po przeprawie z Ivanović zagra obecnie o ćwierćfinał turnieju WTA w Miami. Dowódca sił lądowych irańskiej Gwardii Rewolucyjnej Mohammad Pakpur oświadczył we wtorek, że formacji tej powinno się użyczyć zezwolenia na ściganie "terrorystów" na terytorium sąsiedniego Pakistanu - podała państwowa telewizja.

uczony z CERN oskarżony o terroryzm


badacz pracujący w szwajcarskim CERN-ie (Europejska zrzeszenie Badań Jądrowych), aresztant w czwartek z podejrzeniem o związki z Al-Kaidą Islamskiego Maghrebu, został dzień dzisiejszy oskarżony przez sąd w Paryżu o "utrzymywanie kontaktów z organizacją przestępczą powiązaną z ugrupowaniem terrorystycznym".

przypadek w konwoju prezydenta


dramatyczny wypadek w kolumnie wiozącej prezydenta Ukrainy na spotkanie z jego rosyjskim odpowiednikiem. pogotowie z konwoju Wiktora Janukowycza zderzyła się z samochodem osobowym. Zginęła jedna osoba.

Czekają w kolejce do kolejki


Kilka miesięcy w kolejce do specjalisty już nikogo nie dziwi, ale sytuacja w polskich szpitalach jest jeszcze gorsza. wypada czekać chociażby w kolejce do... kolejki, bo przychodnia akurat nie prowadzi rejestracji. O tym, jak wygląda rzeczywistość polskiego pacjenta, opowiada neurolog Małgorzata Popiela z przychodni we Wrocławiu.

Książę-milioner zaginął po katastrofie samolotu


Szejk Ahmed bin Zajed al-Nahajan zaginął po tym, jak szybowiec którym leciał wpadł do sztucznego jeziora na południe od Rabatu, stolicy Maroka. gid szybowca został uratowany.

BP szuka pieniędzy na plamę


Koncern BP wyemituje obligacje o wartości od 5 do 10 miliardów dolarów - podaje telewizja CNBC. Firma ma próbować w ten droga poprawić swoją łatwość wysławiania się finansową i podwyższyć wiara do spółki na rynku, nadwyrężone z wykorzystaniem problemy z wyciekiem ropy naftowej z jej zatopionej platformy wiertniczej na Zatoce Meksykańskiej.

Przymusowa przerwa Kowalczyk


Sobotni bieg na 30 km bez Justyny Kowalczyk. Polkę położyło przeziębienie. - Zdecydowałem, że nie wystartuje. Niech odpocznie - tłumaczy jej trener Aleksander Wierietielny.

Polują na Umarowa. "Szykuje dodatkowy atak"


Specjalna grupa Federalnej Służby Bezpieczeństwa poluje na największego w tej chwili wroga Rosji - Doku Umarowa. Jak twierdzą rosyjskie władze - ogół wskazuje, że czeczeński komendant, który przyznał się do organizacji zamachów na moskiewskie metro, współpracuje z Al-Kaidą i szykuje kolejne krwawe akcje.

PILNE: Marek belka szefem NBP


sejm powołał prof. marka Belkę na stanowisko prezesa Narodowego Banku Polskiego. Kandydaturę byłego premiera poparło 253 posłów, 184 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Afganistan: Zginęło tysiąc żołnierzy USA


Tysiąc żołnierzy amerykańskich zostało zabitych od początku konfliktu w Afganistanie nad 8 lat temu - poinformowała w pierwszy dzień tygodnia niezależna strona specjalistyczna icasualties.org.

USA: Nietypowa oferta pracy w orbitalnym hotelu


Amerykańska biznes Bigelow Aerospace poinformowała astronautów, których niepokoi perspektywa przyszłych redukcji w NASA, że jest gotowa ich zatrudnić.

J. Kaczyński szykuje się do objęcia władzy. Właśnie ujawnił jak


W przyszłym tygodniu ustawa i Sprawiedliwość ogłosi powstanie Zespołu Pracy Państwowej. prezes tej partii Jarosław Kaczyński powiedział w Rzeszowie, że nazywanie zespołu gabinetem cieni "jest nieporozumieniem". Nie ukrywa jednak, że jednym z jego celów będzie "przygotowywanie się do objęcia władzy".

napad Lewicy: to co robią rządzący, to "ściema"


szef SLD Grzegorz Napieralski zadeklarował gotowość do współpracy z rządem w ważnych dla Polaków sprawach. Jednocześnie ocenił, że aktualny rząd nie realizuje złożonych poprzednio objęciem władzy obietnic.

Haiti: chaos, bezkarne zabójstwa, spekulacja


Krajowa Sieć Obrońców Praw Człowieka (RNDDH) działająca na Haiti ogłosiła meldunek o sytuacji kraju przeszło półtora miesiąca po trzęsieniu ziemi, kreśląc wstrząsający obraz: chaos, bezkarne zabójstwa, spekulacja, odradzanie się organizacji przestępczych.

850 osób upchali jak sardynki. Na 200 osób – 2 WC


Skandaliczne dryg w greckim obozie dla imigrantów w Pagani. 850 imigrantów, po największej części z Afganistanu, upchanych jest jak sardynki na piętrowych łóżkach i materacach. W jednym z pomieszczeń – 150 kobiet i 50 dzieci ma "do dyspozycji" na to samo dwie toalety. Lekarza tam nie widziano - małe dzieci, wielce raz za razem przebywające w ośrodku bez rodziców, leżą przy użyciu masa dni z wysoką gorączką.

Za in vitro będą karać więzieniem?


Na najbliższym posiedzeniu sejmu, inaczej w przyszłym tygodniu, adnotacja rozpatrzą obywatelski wzorzec wprowadzający zakaz stosowania metody in vitro - zapowiedział marszałek Bronisław Komorowski. schemat przewiduje karę więzienia za stosowanie metod pozaustrojowego zapłodnienia.