Francuzi dopłyną do Rosji?


Od wielu miesięcy mówi się we Francji, że Rosja chciałaby zakupić do Paryża nowoczesny korab wojenny Mistral. "Le Monde" pisze jednak, że przypadek ewentualnej sprzedaży dzieli francuszczyzna rząd.

Podczas akcji wyciągania wraku samochodu na Narwi pomiędzy Rzędzianami i Radulami (podlaskie) nurkowie odnaleźli ciało jednego z geologów, to 23-letni pan z Olsztyna. Trwają poszukiwania jego współpracownika. jeszcze sezon temu pisalibyśmy, że to "mecz na szczycie". Tegoroczna forma Juventusu Turyn na to aczkolwiek nie pozwala, co najlepiej pokazał piątkowy spotkanie - "Stara Dama" przegrała na wyjeździe z Interem Mediolan 0:2. Podopieczni Jose Mourinho wrócili na fotel lidera. choć do niedzieli. armia Tajlandii - obawiając się nowych zamieszek - chce przedłużenia o siedem dni godziny policyjnej w Bangkoku i 23 innych regionach kraju - poinformował w poniedziałek rzecznik sił zbrojnych.- Krzysztof Putra był dobrym synem Kościoła, narodu Polskiego. Człowiekiem solidarności. Ta aura solidarności, aura szlachetności szła razem z nim i wokół niego - mówił w ciągu uroczystości pogrzebowych Krzysztofa Putry w Białymstoku, Jarosław Kaczyński. Wicemarszałek Sejmu spoczął na cmentarzu Św. Rocha w Białymstoku. pył 53 lata. Osierocił ośmioro dzieci. Nasze mniemanie na Niemcy uległo rewolucyjnej zmianie - taki nauka umoralniająca można wyłożyć z publikowanego dzięki "Rzeczpospolitą" najnowszego sondażu CBOS. Wynika z niego, że Polacy nie czują już żadnego zagrożenia ze okolica zachodniego sąsiada. MON wybrało dostawcę dwóch zestawów bezzałogowych samolotów rozpoznawczych średniego zasięgu; cena wynosi 89 mln zł - poinformował minister obrony Bogdan Klich.

"Na dzisiaj Polska stoi na czele kuriozalnej, planktonowej koalicji na myśl castingu. W jej skład wchodzą Czechy, Słowacja, Litwa, Łotwa, Estonia i – być może – Finlandia. Gratulacje" – pisze na swoim blogu w Oent.pl Marek Siwiec, komentujac sprawę wyborów na ważne stanowiska w Unii Europejskiej.

Jeśli korzystasz z Facebooka, Twittera, czy innego portalu społecznościowego, możesz być następną ofiarą. Na nowozelandzkim portalu aukcyjnym w nocy z poniedziałku na wtorek za ponad 2,8 tys. miejscowych dolarów (około 5,6 tys. zł) sprzedały się dwie fiolki z duchami.

szef rządu Donald Tusk powiedział w Tarnobrzegu, że na razie nie ma potrzeby ogłaszania stanu klęski żywiołowej. Dodał, że jeśli okaże się to wszelako koniecznie, decyzję podejmie wraz z rządem i nie będzie patrzył na agenda wyborczy. Co najmniej 19 więźniów zginęło, a powyżej 20 zostało rannych - to rezultat krwawych porachunków zwaśnionych gangów w więzieniu w mieście Gomez Palacio w Meksyku. Żadnemu ze strażników nic się nie stało. Szefowie państw i rządów, którzy spotkają się w spodziewany czwartek na szczycie Unii Europejskiej w Brukseli, zadecydują o obsadzie nie dwóch, ale trzech unijnych stanowisk: wzdłuż przewodniczącego Rady Europejskiej i wysokiego przedstawiciela ds. polityki zagranicznej dodatkowo sekretarza generalnego Rady UE. permanentnie toczą się konsultacje w sprawie kandydatur.Państwowa komisja Wyborcza odrzuciła nauka umoralniająca o rejestrację komitetu wyborczego byłego posła Samoobrony Zdzisława Jankowskiego - informuje brama gazeta.pl. W środę rozpoczyna się pierwsze po katastrofie prezydenckiego samolotu posłuchanie Sejmu. W tragicznym wypadku zginęło m.in. 15 posłanek i posłów. Jak po wtorkowym wieczornym posiedzeniu Konwentu Seniorów powiedział wicemarszałek Stefan Niesiołowski (PO), jest prośba - głównie klubu PiS - by zaczekać z zaprzysiężeniem posłów, którzy mają zastąpić ofiary. Do tragicznego wypadku doszło dzisiaj poprzednio południem w Zawadzie (powiat myślenicki). W zderzeniu trzech samochodów zginęły dwie osoby, a dwa inne zostały ranne.

Abchazja wybiera prezydenta. Gruzja: To krotochwila


Abchazja, separatystyczna prowincja Gruzji, wybierała w sobotę prezydenta. Wybory, odbywające się niewiele nad rok od uznania abchaskiej niepodległości przy użyciu Moskwę, zostały potępione w Tbilisi jako "farsa".

Odnaleziono pozostałości Caravaggia


całość włoskich antropologów rozwiązał ostatecznie zagadkę miejsca pochówku Caravaggia, identyfikując jego grobowiec na cmentarzu w Porto Ercole w Toskanii, a nawet jego szczątki. przez stulecia nie było pewności, gdzie kuty na cztery nogi artysta malarz został pochowany.

MZ: Lepiej nie jechać na Ukrainę


- Po stronie polskiej sytuacja jest absolutnie opanowana i jest spokojnie – uspokajał wiceminister zdrowia Adam Fronczak na konferencji poświęconej aktualnej sytuacji w zakresie pandemii grypy A/H1N1. w ciągu konferencji padł oraz apel, by lepiej nie jechać na Ukrainę, gdzie stwierdzono wzmożone przypadki zakażeń wirusem A/AH1N1.

Wyprzedaż jedzenia w armii - to kupisz za grosze


"Metro": Wojsko Polskie opróżnia magazyny z żywności. Za trzy tygodnie do kupienia będą setki ton taniego cukru, herbaty, makaronu, ryżu i konserw mięsnych. całokształt zdrowe, pełnowartościowe i zdatne do spożycia - zapewniają wojskowi.

sekretariat informuje: Prezydent jedzie na ekstremum UE


Lech Kaczyński udaje się na kulminacja UE w Brukseli w dniach 29-30 października - poinformował boss prezydenckiej kancelarii Władysław Stasiak.

"Sekret papieski" wyciekł z Watykanu; jak głosowano ws. JPII?


W watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych zakończyła się narada kardynałów w sprawie beatyfikacji Jana Pawła II. Według nieoficjalnych, niepotwierdzonych informacji, uzyskanych w źródłach kościelnych, uczestnicy opowiedzieli się za uznaniem heroiczności cnót polskiego papieża.

Seria wypadków na "torze śmierci". Zawodnik w szpitalu


Tydzień po śmiertelnym w skutkach wypadku na torze bobslejowym w Whistler ponownie doszło do dramatycznego zjazdu. W efekcie Australijczyk Duncan Harvey trafił do szpitala. w trakcie tego samego treningu wywróciły się jeszcze boby zespołów z Niemiec, Szwajcarii, Holandii, Włoch.

ślubna Berlusconiego żąda 3,5 mln euro miesięcznie


połowica premiera Włoch Silvio Berlusconiego, Veronica Lario, która zażądała separacji i rozwodu, domaga się od niego na koszty utrzymania kwoty 3,5 miliona euro miesięcznie - poinformował pamiętnik "Corriere della Sera".

drogi i los postawią Hiszpanię na nogi


władanie wielu krajów zaczynają się taktownie wycofywać ze stymulowania gospodarki. Hiszpania wprost przeciwnie. - W ciągu najbliższych dwóch lat w rozszerzenie hiszpańskich kolei i sieci dróg zainwestowane zostanie 17 mld euro - ogłosił premier Jose Luis Rodriguez Zapatero. Inwestycje mają usprawnić infrastrukturę, ożywić dotkniętą recesją gospodarkę a stworzyć nowe miejsca pracy.

Inwestorowi zostały godziny


W pierwszy dzień tygodnia mija termin, który rząd wyznaczył katarskiemu inwestorowi ma na zapłatę za majątek stoczni w Gdyni i Szczecinie. zrazu pieniądze miały skłonić do 21 lipca, ale firma poprosiła ministerium skarbu o przemieszczenie tego terminu. jeżeli do końca miesiąca stocznie nie zostaną sprzedane, poziom będzie miał uroczysty problem, inwestor straci wadium a minister skarbu pracę.

3:2 dla Rosji w Kosmosie


Rosjanie dominują w kosmosie. No, bodaj na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. W tej chwili, po dokowaniu Sojuza z nową załogą na ISS jest 3 Rosjan, 2 Amerykanin i Japończyk.

Pytali Kempę o wykształcenie; "co płeć słaba ma na dyplomie?"


Posłanka PiS Beata Kempa zeznała przed komisją śledczą badającą tzw. aferę hazardową, że gdy została powołana do komisji, nie pamiętała, że zgłaszała uwagi do projektu nowelizacji ustawy o grach i zakładach wzajemnych. Jak powiedziała, przypomniała sobie o tym, gdy sprawa została nagłośniona w mediach. Przesłuchanie poprzednio komisją ociera się wprawdzie o komedię, zwłaszcza gdy przewodniczący Sekuła próbował dociec jakie ma wykształcenie posłanka Kempa.

kolejny pula dodaje Polsce procentów


Kolejna instytucja podniosła prognozę wzrostu PKB dla własny w 2010 roku. Szwajcarski bank inwestycyjny UBS zrewidował swe przewidywania i podwyższył oczekiwane rytm z 2,6 proc. do 3,0 proc. Na rok 2011 UBS spodziewa się przyspieszenia do 3,9 proc., głównie w reakcji na wydatki na inwestycje i poprawę globalnej koniunktury.

Zakaz muzułmańskich chust w muzułmańskim kraju


około 5 tys. ludzi protestowało w piątek w stolicy Kosowa Prisztinie przeciwko wprowadzonemu za pomocą szczebel zakazowi noszenia chust muzułmańskich przy użyciu uczennice szkół publicznych.

nad 200 samobójstw wojskowych


Rekordowy wzrost samobójstw w amerykańskiej armii od początku tego roku to "straszna tendencja" - uznał wiceszef sztabu wojsk lądowych USA generał Peter Chiarelli. Pentagon ogłosił, że w sumie bytowanie odebrało sobie 140 żołnierzy wojsk lądowych w służbie czynnej i 71 żołnierzy, którzy przeszli do rezerwy natomiast członków Gwardii Narodowej.