szlag podczas imprezy. Jedna osoba nie żyje


Jedna osoba zginęła, a przynajmniej trzy inne ranne w wyniku wybuchu w jednym z budynków w Zabrzu. Strażacy kilkakrotnie przeszukali zgliszcza i nic nie wskazuje, aby wielkość ofiar miała się zwiększyć. Poszkodowani to uczestnicy imprezy w mieszkaniu, w którym doszło do wybuchu. Część z nich - według informacji policji - była pod wpływem alkoholu.

"Sondaże zawiodły" - to najczęściej pojawiające się stwierdzenie w powyborczy poranek. Instytut Millward Brown SMG/KRC, który prognozował wyniki dla TVN i TVN24, pomylił się znacznie. Deklarował element błędu do 2,8 punktu procentowego. W przypadku Jarosława Kaczyńskiego było 3,5, a Bronisława Komorowskiego aż 4,5. - Ten błąd jest za duży. To nie jest wynik, który nas zadowala - przyznaje Wojciech Hołdakowski z SMG/KRC. I tłumaczy skąd takie różnice. Ziemia - czarna, brunatna, płowa... Na całym świecie jest ziemią uprawną, w Indonezji ziemią... jadalną. Nie, w kraju nie panuje głód. W Tuban we wschodniej części kraju ziemne przekąski są przysmakiem, który, jak wierzą miejscowi, ma właściwości lecznicze. Donald Tusk uważa, że w przedwyborczej debacie powinni się spotkać dwoje główni kandydaci. - Do prawdziwej debaty dochodzi pośrodku tymi, którzy są podejrzewani o zwycięstwo - stwierdził premier na briefingu prasowym. Przyznał, że nie dziwi się Bronisławowi Komorowskiemu, kto nie chce wciąć udziału w spotkaniu czterech startujących, organizowanym przy użyciu TVP. - jedenasta muza publiczna zachowuje się jak sztab wyborczy jednego z kandydatów - dodał prezes rządu.grupa więźniów z miejscowego zakładu karnego wystąpiła we wtorek na deskach Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. społem z zawodową aktorką zagrali w spektaklu "Jasełka - moderne" Ireneusza Iredyńskiego. Po raz trzeci i zeszły astronauci z promu kosmicznego Endeavour wyszli w otwartą przestrzeń kosmiczną. Ich zadaniem był składanie reszty części Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Odsłonili też specjalną kopułę obserwacyjną Thomasowi złodzieje ukradli BMW. policja odnalazła samochód w polskim garażu. - To było dla mnie jasne. Musimy jechać do Polski, żeby odzyskać moje środek transportu - mówi mężczyzna.

To już pewne - kapitan złotych medalistów Europy nie zagra w Pucharze Wielkich Mistrzów, kto 18 listopada rozpoczyna się w Japonii. Piotr Gruszka, bo o nim mowa, po kontuzji jest już zdrowy, ale Daniel Castellani zdecydował się na Karola Kłosa z warszawskiej Politechniki.

W Afganistanie w wyniku eksplozji ładunku wybuchowego umieszczonego przy drodze zginął polski żołnierz kpr. Miłosz wzniesienie - podało w sobotę w komunikacie Ministerstwo Obrony Narodowej. nieco poszkodowanych zostało ośmiu innych żołnierzy. Franciszek Smuda i dowodzona przy użyciu niego reprezentacja w czwartkowe pora poobiednia wylecieli do Tajlandii, gdzie w najbliższych dniach zagrają w towarzyskim turnieju o puchar Króla. Już w niedzielę podopieczni trenera Smudy zmierzą się z Danią.

w toku powodzi na terenie kraju powstało 15 dużych rozlewisk. Z tych obszarów zarówno w maju, jak i w czerwcu ewakuowano 30 tys. osób; w wyniku powodzi zmarło 19 osób - poinformował komendant czołowy Państwowej Straży Pożarnej Wiesław Leśniakiewicz. Wiktor Juszczenko i Julia Tymoszenko przyjadą do polski samochodem, a Angela Merkel jedzie z Lizbony do berlina autobusem. Wszystko dzięki wciąż unoszący się nad Europą pył wulkaniczny. Możliwe, że kanclerz niemiaszek w ogóle nie dotrze do Polski. Klocki Lego odbudowują swoją mocną pozycję. Duński koncern, produkujący znane zabawki, zapowiada 50-procentowy skok zysków w bieżącym roku. firma oczekuje, że w najbliższej przyszłości również uda jej się wypracować wzrosty zysków.ziąb i padający amfetamina sparaliżowały akcja kolejowy w całej Polsce. Najtrudniejsza sprawa jest w Częstochowie, gdzie pięciogodzinne poślizg to już normalka. Na torach w całym kraju wiele pociągów stanęło w polu. - popis Madonny i całe zamieszanie około niego to jakiś udziwniony problem - mówi w TVN24 poprzedni wulgarny chłopiec polskiego heavy metalu, potem nawrócony na prawomyślny katolicyzm Robert "Litza" Friedrich. Z kolei główny antagonista koncertu Madonny Marian Brudzyński stwierdza, że co więcej jemu udziela się klimat fanów tej "neopogańskiej imprezki". - Postawienie zarzutów dziennikarzom Krzysztofowi Skórzyńskiemu z TVN24 i Mariuszowi Gierszewskiemu z Radia Zet było niezasadne - stwierdził w TVN24 Prokurator Krajowy Edward Zalewski.

Wyciągnęli wrak auta. Znaleźli ciało geologa


w trakcie akcji wyciągania wraku samochodu na Narwi między Rzędzianami i Radulami (podlaskie) nurkowie odnaleźli materia jednego z geologów, to 23-letni mężczyzna z Olsztyna. Trwają poszukiwania jego współpracownika.

"Prawybory to fikcja"


- Jeśli byłoby choć minimum uszczerbku dla państwa, to Radosław Sikorski wziąłby udział w tym spotkaniu - powiedział w TVN24 Sebastian Karpiniuk o nieobecności szefa MSZ na szczycie ministrów spraw zagranicznych UE w Kordobie, co Sikorski zbagatelizował, a opór potępiła.

Bułgaria: Powodzie na południu kraju


poziom rzek Tundża i Arda w południowej Bułgarii podniósł się niebezpiecznie w ostatnich dniach po obfitych opadach i w wyniku topnienia śniegu - poinformowało bułgarskie radiostacja publiczne. Jest już pierwsza datek śmiertelna powodzi.

Taki jest konsekwencja lekceważenia prawa


Trzy osoby trafiły do szpitala po tym, jak na warszawskiej Ochocie zderzyły się dwa auta. Powód? Jeden z kierowców nie zastosował się do przepisów ruchu drogowego. Informację otrzymaliśmy na platformę infrastruktura TVN24.

Ponad tona kokainy poszła z dymem


nad tonę kokainy o rekordowej czarnorynkowej wartości 500 milionów złotych spaliły w utajnionym miejscu służby specjalne - pisze "Dziennik pismo Prawna".

Czołowy dowódca talibów ujęty


Jeden z czołowych dowódców talibów, mułła Abdul Ghani Baradar, został aresztowany w pakistańskim mieście Karaczi w rezultacie wspólnej akcji amerykańskich i pakistańskich służb wywiadowczych - poinformował diariusz "New York Times".

Jak nas naciągali na dystans


Co ósmy prenumerator nie czyta umów, które podpisuje, jedna druga robi to niedokładnie, a nieomalże wszyscy dostają od operatora niezamówione sms-y – wynika z najnowszych badań Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Przeczytaj, jak operatorzy "podchodzili" nas przy transakcjach na odległość.

zwierzchnik PiS skorzystał z pomysłu biskupa; "szkoda dla przyszłości"


- Całe ostatnie dwudziestolecie do polskiej wolności jest związane ze stoczniami. zatem ich utrzymanie ma wartość nie wprost przeciwnie ekonomiczną. zaniechanie w sprawie stoczni to zaniechanie w stosunku do historii i rezygnacja z szacunku do tego, co budowało naszą wspólnotę – powiedział Jarosław Kaczyński w czasie konferencji prasowej w Szczecinie.

Zebrali pieniądze na sprowadzenie ciała Polaka


klan zmarłego w Egipcie Polaka zebrała całą sumę, wskutek której będzie mogła przetransportować do kraju jego ciało. Udało się plus opuszczać koszty hospitalizacji zmarłego naliczone dzięki egipski szpital.

Tusk czeka na Drzewieckiego. Będzie rozmowa


wyraziciel rządu Paweł Graś zapowiedział w piątek, że po powrocie Mirosława Drzewieckiego z urlopu, co ma zdarzyć się za dwa tygodnie, premier Donald Tusk spotka się z nim, by omówić o politycznej przyszłości byłego ministra sportu.

Dostał "zawiasy" za broń w szatni


sezon NBA ma już z głowy, ale na tym nie koniec. idol Washington Wizards - Gilbert Arenas, zwany za pomocą kibiców "Agentem Zero" - został skazany na dwa lata więzienia w zawieszeniu. To jakkolwiek nie dosyć tego sankcji za wniesienie broni do szatni.

Straszą polskimi piłkarzami


Cała Polska odlicza minuty do wtorkowego meczu z Niemcami, jaki zainauguruje mistrzostwa Europy w piłce ręcznej. Zastanawiamy się, czy podopiecznych Wenty stać na złoto, ale takich wątpliwości nie mają gospodarze imprezy. - Biada tym, co staną na drodze rozpędzonego Karola Bieleckiego - pisze poczytny portal laola1.at.

Bracia narzucają Wencie


wieczór wielkie świętowanie szczypiorniaka w Kielcach - miejscowe Vive trenowane dzięki Bogdana Wentę gra w 1/8 finału prestiżowej Ligi Mistrzów z niemieckim HSV Hamburg. To rywal z najwyższej półki, a "smaczku" rywalizacji dodają... bracia Lijewscy - podpory biuro kadr Wenty, ale na codzień postawowi zawodnicy lidera Bundesligi.

Krzyczeli "black monkey" i uderzyli w twarz. Jest rozstrzygnięcie


Krzyczeli "black monkey", "k...wa", "white power" i uderzyli ją w twarz. obecnie usłyszeli wyrok. Na kary od sześciu do dziesięciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat białostocki sąd skazał trzech młodych ludzi za znieważenie czarnoskórej studentki.

Iran straci kolejnych wrogów reżimu


Irańskie władze zapowiadają, że lada dzień stracą kolejny dziewięciu "kontrrewolucjonistów", oskarżonych o próbę obalenia władz. jakkolwiek na swojej stronie internetowej lider reformatorskiej opozycji Mir-Hosejn Musawi zapowiedział, że "zielony ruch nie zaprzestanie swojej pokojowej walki, dopóty prawa narodu nie będą przestrzegane".