Kosmiczne technologie na asystent Haiti


20 satelitów obserwujących Ziemię uczestniczy w zbieraniu zdjęć, które mogą wspomóc ratownikom po wtorkowym silnym trzęsieniu ziemi na Haiti - podał w piątek makler organizacji Międzynarodowa karta "Przestrzeń i wielkie klęski żywiołowe".

"Rzeczpospolita": jeszcze w tym roku Lech Kaczyński może powołać Narodową Radę ds. Rozwoju - dowiedziała się gazeta. W Afganistanie zginął nasz mundurowy - to plutonowy Marcin Poręba z V pułku inżynieryjnego ze Szczecina. Kolejnych pięciu żołnierzy jest rannych - poinformowało resort Obrony Narodowej. Do tragedii doszło w pobliżu polskiej bazy Giro w okręgu o tym samej nazwie na wschodzie kraju. Pod pojazdem typu Rosomak, którym jechali Polacy eksplodował towar krewki domowej roboty. Prezydent USA Barack Obama oświadczył, że gospodarce światowej grożą dalsze kryzysy, o ile praktyki, które doprowadziły do niezrównoważonego wzrostu, nie zostaną zmienione. Jeśli ich nie zarzucimy, będziemy nadal dryfować od kryzysu do kryzysu - świadczył Obama.Komisja antydopingowa przeprowadziła już 1 363 kontroli w Vancouver i żadna nie dała pozytywnego rezultatu. Dwie trzecie z nich odbyło się jeszcze poprzednio rozpoczęciem zawodów olimpijskich. Badań było już o ponad 100 więcej niż cztery lata już w Turynie. lub igrzyska są czyste jak nigdy, ewentualnie ich organizatorom nie wyszły poniekąd testy antydopingowe. Już 109 osób zmarło na Ukrainie z powodu pogrypowego zapalenia płuc - oto najpóźniejszy saldo epidemii, z którą od tygodnia walczą nasi wschodni sąsiedzi. W czwartek podsekretarz zdrowia Zinowij Mytnyk mówił o 95 ofiarach. naprędce rośnie też ilość chorych. Policja hiszpańska zatrzymała w Gijon (Asturia) na północy kraju 42-letniego obywatela polskiego, poszukiwanego listem gończym wydanym za pomocą sąd w Polsce. teraz mężczyzna przebywa w więzieniu, w oczekiwaniu na zakończenie procedury ekstradycyjnej - poinformowały w sobotę źródła policyjne.

Syn zmarłego poprzednio siedmioma laty reżysera Kazimierza Dejmka - Piotr domaga się od władz Łodzi wykreślenia nazwiska jego ojca z nazwy łódzkiego Teatru Nowego. List szczery w tej sprawie wysłał do prezydenta Łodzi - Jerzego Kropiwnickiego.

Kamil Durczok jest najbardziej lubianym prezenterem newsowym w Polsce – wynika z badania internetowego przeprowadzonego za pośrednictwem Research International na ukaz UPC. wyznaczenie Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) było sprawiedliwą odpowiedzią Ukrainy na represje reżimu stalinowskiego i nazistowskiego, a wcieleniem w życie dążeń naszego narodu do wolności i niepodległości - oświadczył prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko.

niemiecki "Bild" dotarł do pierwszych sześciu spotkań, jakie miała postawić niemiecka koteria piłkarska. W piątek ujawniono, że policja w Niemczech i Szwajcarii zatrzymała 17 osób podejrzanych o udział w ustawianiu meczów. Zyski z procederu miały przynosić daleko obstawiane wygrane w zakładach bukmacherskie. Urząd pocztowy udzielający się owszem z wykorzystaniem godzinę dziennie, tak jest w Zalasowej koło Tarnowa. dlaczego korespondencja pracuje tak krótko? wszystko z powodu oszczędności. Nie ma pieniędzy na to, by poczta funkcjonowała choć trochę dłużej. 200 tys. euro szajka Romów z obozowiska spod włoskiej Padwy zapłacił romskiej rodzinie z Chorwacji za ich 13-letnią córkę. filipinka znana jest ze swych złodziejskich zdolności.- Polska przypadkiem liczyć na 100 mln euro pomocy z Unii Europejskiej w związku z powodzią - powiedział prezes rady ministrów Donald Tusk w trakcie wizyty w powiecie Kozienickim na Mazowszu. - liczebność wody na Wiśle jest rekordowy, ale nie zagraża elektrowni "Kozienice" - zapewnił. W Stanach Zjednoczonych wiodący aktywista ruchu, który homoseksualizm uważa za poważną dewiację, został przyłapany na spędzaniu urlopu w towarzystwie mężczyzny, świadczącego usługi seksualne - podaje brama newsru.com. pracownicy Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego w Poznaniu otrzymali punkt programu zaległych wypłat. W związku z tym zawieszono akcję protestacyjną w zakładzie. Od ubiegłego wtorku kadra strajkowali każdego dnia przez kilka godzin. W ten sposób domagali się wypłaty zaległych pensji.

Nawiercili ropociąg i skazili okolicę


Nie na odwrót spory na linii Moskwa - Mińsk zagrażają naszym rurociągom i ich zawartości. Nieznani sprawcy próbowali ukraść substancja z ropociągu biegnącego z Gdańska do Płocka. konsekwencja ich działalności, to 270 metrów sześciennych ropy rozlanej po okolicy.

ósemka nominacji do nagrody BAFTA dla "Avatara"


Kasowy hit Davida Camerona, trójwymiarowy film s-f "Avatar" otrzymał dziś osiem nominacji do brytyjskiej nagrody filmowej BAFTA, uważanej za odpowiednik amerykańskiego Oscara.

Pociąg opóźniony? Walcz o zdanie pieniędzy


Zima paraliżuje kolej.. PKP za utrudnienia przeprosiły, co tymczasem nie zmienia nastrojów pasażerów: zdenerwowani, w zimnych wagonach, do celu docierają poniekąd z kilkunastogodzinnym opóźnieniem. Co zrobić, chyba że znajdziemy się w takiej sytuacji? walczyć o zdanie pieniędzy!

Zmiany personalne w Ministerstwie Sprawiedliwości


bieżący delegat PO Stanisław Chmielewski został nowym wiceministrem sprawiedliwości, a płk Kajetan Dubiel - nowym dyrektorem generalnym Służby Więziennej - poinformował na swej stronie internetowej dział informacji Ministerstwa Sprawiedliwości.

Konie na rajdzie, zderzenie w pełnym pędzie


Do spektakularnego wypadku samochodowego doszło w ciągu rajdowych mistrzostw Argentyny. gablota krajowego mistrza wjechał w trzoda koni.

Masowe wymioty szczepionek na A/H1N1


We Włoszech rozpoczyna się funkcjonowanie wycofywania niewykorzystanych szczepionek na nową grypę z magazynów regionalnych oddziałów służby zdrowia. Gigantyczne zapasy wracają do ministerstwa zdrowia, które musi zadbać, żeby nie zostały wyrzucone.

Uzbek za drogi dla Wisły


legendarny napastnik Dynama Kijów Maksim Szackich negocjował z Wisłą Kraków. Mistrzowie własny nie zdecydowali się choć na angaż bramkostrzelnego reprezentanta Uzbekistanu. Okazało się, że chciał on zarabiać znacznie więcej, niż mógł zrewanżować się mu klub.

Zaginęli duet Polacy. "Czekamy"


Polskie MSZ nie zna losu dwóch Polaków: polskiego studenta a przedstawiciela misji stabilizacyjnej ONZ, którzy przebywali na Haiti podczas tragicznego trzęsienia ziemi - powiedział rzecznik MSZ Piotr Paszkowski. Podkreślił, że polskie placówki dyplomatyczne podjęły wszelkie działania, które zmierzają do zweryfikowania i potwierdzenia wstępnych informacji o naszych rodakach.

Bp Pieronek: Przyznaję, istotnie to powiedziałem


Bp Tadeusz Pieronek wycofał się ze wcześniejszych swoich wypowiedzi, że włoski portal rzymskokatolicki Pontifex "zmanipulował" jego wypowiedź na temat Szoah. wedle tego portalu bp Pieronek pył powiedzieć, że "Szoah jest pomysłem Żydów"; hierarcha uznał tę wypowiedź za "zmanipulowaną".

Kwaśniewski: dla Izy najważniejszy był człowiek


- Dla Izy najważniejszy był człowiek; ważna była też Polska, ale o tyle, o ile właśnie temu człowiekowi, indywidualnej osobie była w stanie pomóc, zatroszczyć się o najsłabszych - mówił b. prezydent Aleksander Kwaśniewski na pogrzebie posłanki SLD Izabeli Jarugi-Nowackiej. chowanie zmarłego rozpoczął się w kościele św. Karola Boromeusza na warszawskich Powązkach po godz. 10.

Drzewiecki skłamał ws. spotkania z biznesmenem?


dawny minister sportu Mirosław Drzewiecki - wbrew temu, co mówił - spotkał się chyłkiem z biznesmenem z branży hazardowej Ryszardem Sobiesiakiem. Stało się to tuż przedtem wybuchem afery hazardowej. Tak przynajmniej wynika z ustaleń CBA.

Madagaskar - "polska" wyspa na Oceanie Indyjskim


Niesławne hasło "Żydzi na Madagaskar" i spis bibliograficzny podróżnicza Arkadego Fiedlera - takie są pozostałości po przedwojennych, polskich planach kolonizacji Madagaskaru. W poniedziałek mija rocznica urodzin majora Mieczysława Lepeckiego, podróżnika i literata, kto dowodził rządową misją, mającą spenetrować dyspozycja kolonizacyjne wyspy.

Polscy uczniowie odkryli asteroidę


ekipa miłośników astronomii z toruńskiego Zespołu Szkół nr 10 odkryła asteroidę z Pasa Głównego. Uczniowie i ich nauczyciele znaleźli anonimowy uprzednio obiekt przypadkiem, w trakcie potwierdzania orbity ciała znajdującego się na liście tzw. killerów, alias planetoid potencjalnie zagrażających Ziemi.

Eyjafjoell permanentnie atakuje pyłem


Islandzki wulkan, którego pył dwa tygodnie temu zamknął obszar powietrzną poniekąd całej Europy, przez cały czas jest aktywny. Eyjafjoell wciąż wyrzuca w raj chmurę sproszkowanych skał.

Litwini opanowali Wrocław. Przyjechali co więcej rowerami


Wrocław najbardziej litewskim polskim miastem! Kibice reprezentacji koszykarzy opanowali targowisko i okolice Hali Stulecia. W stolicy Dolnego Śląska jest ich plus minus tysiąca. Od naszego internauty otrzymaliśmy na infrastruktura TVN24 informację, że w Warszawie kibicowską inicjatywę przejęli Słoweńcy. Czekamy na Wasze zdjęcia - wysyłajcie i piszcie na kontakt@tvn24.pl.