Nissan stawia na małe i tanie


Nissan przygotowuje nowe produkty na rynek amerykański. Mają to być małe, oszczędne modele, które w przyszłości zastąpią między innymi kompaktową Micrę. Nowe, małe auta mają smakować o tyle o ile 10 tysięcy dolarów.

według europosła PiS Konrada Szymańskiego, Bronisław Komorowski winien odwołać się ze swoich słów o tym, że użytkowanie gazu łupkowego w naszym kraju musiałaby znamionować rola metod odkrywkowych, a stąd byłaby to "dewastacja obszarów krajobrazowych Polski". Dwóch mężczyzn zginęło na budowie główny punkt Plaza w Suwałkach (Podlaskie), a dwóch kolejnych jest rannych - poinformował rzecznik suwalskiej policji Krzysztof Kapusta. To już trzecia część kazus w lutym na budowie tego centrum handlowo-rekreacyjnego. izba wyższa parlamentu amerykańskiego stanu New Jersey odrzucił propozycję zalegalizowania małżeństw homoseksualistów. To kolejna porażka lobby gejowskiego w walce o prawne uznanie stałych związków homoseksualnych jako małżeństw."Dziennik Polski": Prokuratura nie zamierza na razie szukać osób odpowiedzialnych za całkowite zniszczenie w maju 2003 r. wielkiego domu handlowego "Gigant" w Krakowie. Pogorzelcy, właściciele stoisk handlowych są zrozpaczeni, bo nie mogą uzyskać odszkodowań. dwakroć w ciągu najbliższej doby zamykana będzie droga krajowa nr 69 w Łodygowicach (Śląskie) między Bielskiem-Białą a Żywcem. całość przez wydobycie skutków nocnego wypadku ciężarówki z ładunkiem 24 ton gwoździ, która spadła z tymczasowego mostu do rzeki. PiS wezwało rząd, ażeby bezzwłocznie określił priorytety polskiej prezydencji UE. Partia chce, aby wybory parlamentarne odbyły się wiosną 2011 roku, nim rozpoczęciem prezydencji.

rozumie się samo przez się już, kto zaprojektuje Muzeum Jana Pawła II i kardynała Stefana Wyszyńskiego. przetarg wygrała biznes Kłaput projekt - ta sama pracownia, która jest autorem projektu Muzeum Powstania Warszawskiego. Muzeum wielkich Polaków zryw w 2011 roku pod ręką centrum Opatrzności Bożej na warszawskich Polach Wilanowskich i smakować będzie 26-30 milionów złotych.

Archeolodzy odkryli w grobowcu w Jerozolimie część całunu pogrzebowego z czasów ukrzyżowania Jezusa Chrystusa. Ich zdaniem objawienie budzi wątpliwości, co do autentyczności Całunu z Turynu. wiązka i faktura znalezionego sukna różni się zgoła od tego, którym pył być okryty po ukrzyżowaniu Jezus. Powierzchnia, która została skażona wyciekiem ropy w Zatoce Meksykańskiej powiększyła się już trzykroć - alarmują eksperci. Walkę z katastrofą ekologiczną na ogromną skalę utrudnia zła pogoda. W niedzielę zagrożone plaża odwiedzi prezydent Barack Obama.

Światowej sławy bokser Nikołaj Wałujew i zwierzchnik Mosfilmu Karen Szachnazarow będą gośćmi Sputnika nad Warszawą. przegląd rosyjskiego kina kończy się w niedzielę, wtedy też poznamy zwycięzcę towarzyszącego mu konkursu. Pierwszą z cyklu monet lokalnych promujących działający od kilku lat w woj. śląskim szlak Zabytków Techniki wprowadzono do obiegu w Katowicach. Tego dnia w 23 miastach całego regionu odbywa się święto Szlaku - Industriada. Diego Maradona złamał jedną ze swoich zasad i otworzył szkolenie swojej drużyny dla kibiców. Na ich reakcję nie trzeba było czekać, bo popisy Leo Messiego i spółki przyszło spoglądać blisko pięć tysięcy fanów "Albicelestes".38-letni pracownik budowlany z Elbląga trafił do aresztu pod zarzutem pomocy w dokonywaniu aborcji. Wpadł, bo reklamował swoje usługi w prasie. Ciężarnym kobietom sprzedawał tabletki wczesnoporonne. Polska zajęła w tym roku 35. lokalizacja w globalnym rankingu konkurencyjności przemysłu IT, uzyskując 40,8 punktów na 100 - wynika z raportu Economist Intelligence Unit, przeprowadzonego na zarządzenie Business Software Alliance (BSA). To znaczy, że spadliśmy o trzy miejsca w porównaniu z ubiegłorocznym rankingiem, a w Unii zajmujemy trzecie lokalizacja od końca. Włoski szef rządu Silvio Berlusconi mówi, że rządzi swym krajem z obowiązku i poświęcenia, a nie dlatego, że praca ta daje mu przyjemność.

In vitro, chyba że jest traf na dobrze wychowane dzieci


Bronisław Komorowski jest za finansowaniem in vitro, ale wręcz przeciwnie wówczas, gdy metoda daje szanse na dzieci zdrowe i wychowane na dobrych obywateli w przyszłości. Po debacie tłumaczył, że chodzi mu o zakres wieku. – staruszka nie dostanie refundacji – stwierdził.

Falstart mistrzów świata


zdziwienie w Kapsztadzie. Włosi, mistrzowie świata, stracili punkty z Paragwajem. Zremisowali 1:1,a od 39. minuty całkiem przegrywali. Paragwajczycy mogą być zadowoleni, bo wywalczyli punkt, oddając jeden celny strzał na bramkę.

Manifestacje przed domem gen. Jaruzelskiego. "Wierzymy ci"


W 28. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego około 200 przeciwników gen. Wojciecha Jaruzelskiego manifestowało w nocy z soboty na niedzielę przed jego domem. W pobliżu demonstrowali zwolennicy generała, których zebrało się około 40.

"Rzeka nas przechytrzyła". punkt programu Wrocławia pod wodą


Sypane z piasku wały we Wrocławiu nie wytrzymały i woda ze Ślęzy wdarła się na osiedle Kozanów. część osiedla została zalana wodą do wysokości 1,5 metra. W tej chwili przypadek ileś się uspokoiła, woda nie przybiera tak szybko, a strażacy i ochotnicy budują nowe zapory przeciwpowodziowe.

proch dwoje minuty na pominięcie szatni


Koulany Thiam to jeden z wielu afrykańskich piłkarzy, liczących na karierę w Europie. Przyjechał z Senegalu, tak aby zjednać sobie pryncypał Kontynent, a gdyby nie pomoc znajomej zostałby bezdomnym. 20-latka wyrzucono z drużyny Glinika Gorlice po kłótni z trenerem. Stracił też służbowe kwatera i w zastępstwie zniewalać ligowe boiska, musiał poszukiwać dachu nad głową.

"Trwa rozstrzeliwanie biuro kadr CBA"


- W CBA dzieją się rzeczy niebywałe. Moi najbliżsi współpracownicy po zupa są odwoływani z funkcji, są poddawani badaniom wariograficznym, niemalże codziennie trwają przesłuchania - twierdzi były zwierzchnik Biura Mariusz Kamiński.

pojazd wjechał pod Intercity, jedna postać nie żyje


sprawa na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Gorzkowie pod Bochnią (Małopolska). fura osobowy zderzył się z pociągiem, jedna osoba zginęła, druga jest ciężko ranna.

14 ślubów w Empire State Building w świętowanie zakochanych


14 par z rożnych stanów USA pobrało się w Nowym Jorku na szczycie słynnego Empire State Building w Nowym Jorku. Pary zostały wybrane w konkursie na najciekawszą historię romantycznej znajomości.

Platformy łupież na SKOK


Sejm przyjmie w piątek ostateczną wersję ustawy o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych - pisze "Rzeczpospolita". Na jej mocy SKOK-i trafią pod państwowy nadzór. opozycja zarzuca PO, że nową ustawą chce stłuc konkurencję dla banków.

Palikot chce przeprosin od Muchy


Zaostrza się batalia w lubelskiej PO. Posłanka Joanna Mucha explicite występuje przeciw swojemu szefowi Januszowi Palikotowi. To pod jej wodzą część posłów z regionu na nowego lidera Lubelszczyzny wskazuje Włodzimierza Karpińskiego. We wzajemnych atakach wykorzystywany jest poniekąd Katyń.

Kiełbasiany rekord Guinnessa


kucharski rekord z Meksyku. Tamtejsi kucharze zrobili najdłuższą kiełbasę świata. Kilometr wędliny ważący mało co tonę trafił do Księgi Rekordów Guinnessa.

Na emeryturę pójdziesz, kiedy będziesz chciał?


rewolucyjny myśl Ministerstwa Pracy. każdy sam zdecyduje, gdy przejść na emeryturę. - Moglibyśmy w ogóle zaniechać z odgórnego określania wieku emerytalnego - zdradza w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" minister pracy Jolanta Fedak.

Sikorski poleci do Białego Domu po procenty?


ranga winien dziś zatwierdzić amerykańską ofertę budowy w naszym kraju elementów nowej generacji tarczy antyrakietowej. Z informacji "Dziennika gazety Prawnej" wynika, że na szybkim podpisaniu umowy z Amerykanami zależy Radosławowi Sikorskiemu. Jego odwiedziny w Białym Domu byłaby okazją do zdobycia kilku punktów w wyścigu do prezydentury.

Londyńskie metro zatrzymane


O 19. rozpoczął się strajk w przybliżeniu tysiąca pracowników dozoru technicznego trzech linii londyńskiego metra. sędzia nie zgodził się podkablować zakazu, o jaki wnosił chlebodawca - Tube Lines. Strajk potrwa dwaj doby, a najbardziej poszkodowane zostaną linie: Northern, Picadilly i Jubilee.

Niepełnosprawny więzień był opłacany?


Istnieje bardzo poważne podejrzenia, że mężczyzna, który niesłusznie przesiedział w więzieniu w Czarnem (woj. pomorskie) bez mała dwa lata lat, był opłacany przez właściwego skazanego - dowiedziała się reporterka RMF FM Kamila Biedrzycka.