Nietypowa bałwan mrozów - zmarło dziewięć osób


Meksyk nawiedziła nietypowa dla tego kraju bałwan mrozów. Od początku roku przyczyniła się ona do śmierci 9 osób, zwłaszcza na północy kraju, gdzie przeważnie problemem bywają wysokie temperatury - poinformował minister zdrowia Jose Angel Cordova.

narodowy pula centralny dalej będzie miał dostęp do ponad 20 mld dolarów na obronę kursu złotego. internacjonalny kieszeń pieniężny przyjął konkluzja lokalny o przedłużenie dostępu do elastycznej linii kredytowej i zasygnalizował, że rozpatrzy go pozytywnie. dokument podpisali we wtorek dyrektor NBP i minister finansów. Trzęsienie ziemi o sile 6,3 stopni w otwartej skali Richtera wystąpiło w czwartek na wybrzeżu Pacyfiku w Kostaryce - poinformował amerykański instytut geofizyczny USGS. wśród demonstracji i coraz ostrzejszych protestów dobiegają końca ustalenia na rzecz ochrony klimatu na szczycie w Kopenhadze. dziś do stolicy Danii przylatuje premier Donald Tusk. W dzień poprzedni wyjazdu zadeklarował, że Lechistan jest gotowa do solidarnego działania w walce ze zmianami klimatycznymi, ale w ramach naszych realnych możliwości.prezes zarządu amerykańskiej Rezerwy Federalnej Ben Bernanke oskarża Goldman Sachs. Bernanke podejrzewa, że pula pomagał Grecji zadekować się rzeczywistą stopień swojego długu. w ciągu przesłuchań w Kongresie Ben Bernanke powiedział, że amerykańskie służby nadzoru finansowego zażądały od Goldman Sachs przekazania dokumentów dotyczących współpracy z rządem Grecji. Po trzech laty współpracy piłkarski kielich lokalny straci tytularnego sponsora. Dotychczasowy, interes Remes, nie jest już zainteresowany dalszą przygodą z PZPN. Sejmik województwa podkarpackiego explicite zakłamuje rolę Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) w historii Ukrainy i stara się narzucić Ukraińcom fałszywą wizję przeszłości - oświadczyli deputowani lwowskiej rady obwodowej.

media w Estonii sprzeciwiają się żądaniom władz i protestują z przeciwnej strony projektowi ustawy nakazującej im ujawnianie poufnych źródeł. W ramach protestu prasa periodyczna ukazały się z pustymi pierwszymi stronami. O sprawie pisze "Gazeta Wyborcza".

"Tragedia, los, zbieg okoliczności... A jednak, przepraszamy was, Polacy!"; "Nie ma człowieka na ziemi, kto nie odczułby ogromu straty"; "Polacy łączymy się wami w bólu"; "Trzymajcie się, przyjaciele!"; "Łączymy się w bólu z polskim narodem. Jest to wielkie udręka dla wszystkich ludzi" - to tylko niektóre z wpisów jakie Rosjanie i wielu mieszkańców Wschodniej Europy przysłało do rosyjskiej agencji RIA Novosti. W ciągu ostatnich trzech dni na naumyślnie stworzony adres przyszło nad trzy tysiące maili z kondolencjami. Miało być wielkie uroczystość żużla, niestety pogoda pokrzyżowała plany. Z powodu ulewnego desczu odwołano dziewiczy widowisko sportowe finału drużynowych mistrzostw nasz pomiędzy Falubazem Zielona mnóstwo i Unibaxem Toruń. Żużlowcy wyjadą na tor we wtorek.

Usain Bolt będzie mógł podróżować po całym świecie bez żadnych kontroli. troisty luminarz olimpijski i potrójny as świata otrzymał z rąk premiera Jamajki Bruce'a Goldinga paszport dyplomatyczny. To dodatkowy - po Orderze Jamajki - "prezent" od rodaków. dziewiczy gigantyczny przekazywanie tego lata już za nami. Jak informują niemieckie media, szeregi moskiewskiego Dynama wzmocni były już agresor reprezentacji helmut - Kevin Kuranyi. niedawno dowiedział się on od trenera biuro kadr Joachima Loewa, że mimo wybornej formy na mundial do RPA nie pojedzie. okrągły milion dolarów zapłacił klient pierwszego wydania pierwszego komiksu z przygodami Supermana. Pierwszy z serii "Action Comics" zwany jest Świętym Graalem między komiksów - wszyscy o nim słyszeli, mało kto widział na własne oczy.Zarządy Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego i Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej skrytykowały metody terapii prof. Lechosława Gapika. Został on zawieszony w prawach członka PTS. Pacjentki poznańskiego lekarza zarzucają mu molestowanie seksualne. Dzielę z wami "przerażenie i wrażenie zdrady" z powodu tych "grzesznych i przestępczych czynów" - napisał Benedykt XVI w liście do katolików w Irlandii ws. skandali seksualnych w Kościele. reperkusje adresatów listu była natychmiastowa. Irlandzkie ofiary seksualnych przeholować są całkowicie zawiedzione listem Benedykta XVI - oświadczyli przedstawiciele tej grupy. Korea Północna jest gotowa do powrotu do sześciostronnych rokowań rozbrojeniowych - poinformowało ministerium spraw zagranicznych tego kraju. jednocześnie resort wezwał Stany Zjednoczone Ameryki Północnej Zjednoczone do bezpośredniego dialogu z Phenianem.

Wszystkie luksusy Kimów


Wille, luksusowe samochody, pozłacana oręż - ktoś fanaberia liderów Korei Północnej musiał utrzymywać się spełniony. O wszystkim opowiedział wojskowy, który dzięki dwie dekady robił na Zachodzie zakupy dla koreańskich przywódców i spełniał ich zachcianki.

wystarczy przyjaźni Tuska i Schetyny? "To jest wianek ludzi władzy"


- Chłopaki nie płaczą - w ten sposób prezes rady ministrów Donald Tusk odpowiedział na pytanie, czy można mówić o końcu jego przyjaźni z szefem klubu PO, b. wicepremierem Grzegorzem Schetyną. - Wyznaję zasadę, którą pamiętacie z piosenki "chłopaki nie płaczą". Powinniśmy się trzymać tej zasady - powiedział.

KGP: W Hiszpanii zatrzymano Mariusza W. pseud. Bronek


By cofnąć się zatrzymania, przebierał się za kobietę i posługiwał się 40 fałszywymi dowodami tożsamości - jeden z najbardziej poszukiwanych polskich przestępców Mariusz W., pseud. "Bronek", został zatrzymany w Hiszpanii.

wiadomo już, jak Polański opuści pudło


Roman Polański w piątek opuści więzienie i zostanie uwięziony w areszcie domowym w swej alpejskiej willi w Gstaad - poinformował eksponent szwajcarskiego ministerstwa sprawiedliwości Folco Galli.

Popularne nazwiska rodzą chaos. Będą przydomki


W mieście Chioggia na północy italianiec ponad dziesięć tysięcy ludzi, a wskutek tego poniekąd jedna trzecia wszystkich mieszkańców, nosi nazwa rodowa Boscolo lub Tiozzo, co powoduje niepospolity hałas administracyjny i przysparza wielu trudności w codziennym życiu.

"Na pokładzie nie było tajnych dokumentów"


- Nie było na pokładzie samolotu żadnych tajnych dokumentów ani nośników, na których byłaby zawarta erudycja dotycząca bezpieczeństwa państwa - powiedział w "Kawie na ławę" TVN24 Paweł Graś. przedstawiciel rządu zapewnił, że tożsamy instrument elektroniczny ofiar katastrofy w Smoleńsku zabezpieczyli rosyjscy i polscy prokuratorzy pospołu z przedstawicielami ABW i SKW. Po identyfikacji został on natychmiast przekazany do Polski.

Kędzierzyn-Koźle: Czynsze idą w górę


Czynsze w lokalach komunalnych w Kędzierzynie-Koźlu mogą wzrosnąć średnio o kilkadziesiąt procent, a w niektórych przypadkach przekroczyć grubo powyżej 200 procent.

Polacy idą jak burza w Rotterdamie


lokalny debel Mariusz Fyrstenberg - Marcin Matkowski po zaciętej walce pokonał Hiszpana Guillermo Garcię-Lopeza i Szwajcara Marco Chiudinelliego 7:5, 3:6, 10:7. ze względu tej wygranej nasi tenisiści awansowali do ćwierćfinału turnieju w Rotterdamie.

paroksyzm w trakcie imprezy. Jedna postać nie żyje


Jedna osoba zginęła, a przynajmniej trzy inne ranne w wyniku wybuchu w jednym z budynków w Zabrzu. Strażacy kilkakrotnie przeszukali ruina i nic nie wskazuje, aby wolumen ofiar miała się zwiększyć. Poszkodowani to uczestnicy imprezy w mieszkaniu, w którym doszło do wybuchu. część z nich - wedle informacji policji - była pod wpływem alkoholu.

Prywatne szpitale? PiS: Nie straszymy PO: Nie boimy się


- Nie wolno straszyć pacjentów prywatnymi szpitalami. To nikczemność - mówiła w "Faktach po Faktach" w TVN24 członek rządu zdrowia Ewa Kopacz. - My nie straszymy. Ze szpitalami prywatnymi jest aczkolwiek taki problem, że kierują się kryterium zysku - odpowiadał b. wiceminister zdrowia Boleslaw Piecha (PiS).

gorące źródło w ognisko Warszawy


10-metrowy słup gorącej wody. Taka wątpliwa atrakcja nawiedziła w piątek centrum Warszawy, podmywając chodnik i jeden z samochodów. Informacje dostaliśmy na platformę kontakt TVN24.

Uczcili pamięć krakowskich Żydów


powyżej 500 osób ponad w niedzielę ulicami Krakowa w 67. Marszu Pamięci, organizowanym, by uczcić ofiary likwidacji krakowskiego getta. W czasie marszu wielokrotnie nawiązywano do sobotniego zdewastowania pomnika pomordowanych w obozie w Krakowie-Płaszowie. Padły słowa: "wstyd" i "hańba".

Uważajcie na śnieżyce. "Miriam" nadchodzi


Po ostrych mrozach, gwałtownym spadku temperatury przyszedł czas na intensywne opady śniegu. Meteorolodzy ostrzegają, że w środę przy użyciu Polskę przejdą gwałtowne zawieje i zamiecie śnieżne. Najgorsza casus panować będzie w środek i na wschodzie kraju. Za taką sytuację odpowiada niż Miriam, jaki wędruje znad Cieśnin Duńskich.

Prezenter pogodził się z siódmą żoną


Larry King oszczędził sobie kolejnego rozwodu. znany prezenter telewizji CNN pogodził się ze swoją siódmą żoną i zapowiedział wycofanie wniosku o zerwanie małżeństwa - poinformował jego rzecznik.

Gdy iks był milionerem, a nie mógł kupić nic


20 lat temu wszyscy byliśmy milionerami. średnia pensja w 1990 r. wynosiła od początku do końca 1,03 mln zł. Co z tego, ponieważ o luksusowych towarach jest dozwolone było wręcz przeciwnie pomarzyć, bo dopuszczenie do nich był silnie ograniczony, a na rynku szalała hiperinflacja. Za bochenek chleba trzeba było zapłacić nieledwie 2 tys. zł, a ceny dobrze zbudowany z dnia na dzień w zastraszającym tempie.