Polska, Mozambik, Kambodża - turystyczne cele dekady


Nie wiadomo, czy to konsekwencja podróży Brytyjczyków na wieczory kawalerskie do Krakowa, czy może zaważyła Polska bogata tradycja i kultura. Wyspiarze umieścili lecz polski kraj wśród 11 w najwyższym stopniu "gorących" nowych celów turystycznych ostatniej dekady. Tuż niedaleko Kambodży, Mozambiku, Kazachstanie i... Walii.

Wysocy dygnitarze władz komunistycznych Wietnamu i weterani wojny wietnamskiej obchodzili w czwartek uroczyście 35. rocznicę opuszczenia przez ostatnich żołnierzy amerykańskich Sajgonu i zakończenia krwawego konfliktu. 26-letni łodzianin tankował na stacjach benzynowych samochody, na które zakładał skradzione wprzódy tablice rejestracyjne i odjeżdżał nie płacąc za paliwo. Ponad 80 cięgi ukradł w ten fortel paliwo. Mężczyznę zatrzymała policja. Grozi mu do 5 lat więzienia. "Rzeczpospolita": Sławomir Cenckiewicz - współautor głośnej książki "SB a Lech Wałęsa" - potwierdził gazecie, że zamierza zgłosić swoją kandydaturę w konkursie na szefa Instytutu Pamięci Narodowej.jak mucha w smole Łukasz Fabiański czekał na szansę od Arsene'a Wengera, by wystąpić od pierwszej minuty meczu. Doczekał się po dwóch miesiącach i... ponownie zawiódł zaufanie. Arsenal - wszelako prowadził 2:0, przegrał 2:3. A jeden z goli był lecz wciąż i wyłącznie błędem "Fabiana"... instruktor "Kanonierów" wcale o porażkę Polaka choć nie oskarża. 31 października w Galerii El w Elblągu odbędzie się dobroczynny koncert, z którego całkowity dochód będzie przeznaczony na rehabilitację i zakup protez dla 15-letniej Kasi Kamudy. Młoda elblążanka po tym, jak na przestrzeni zabawy poraził ją prąd ze słupa energetycznego, straciła obydwie ręce i nogę. powyżej 2 tys. osób uciekło zanim wielką wodą na Węgrzech. Z kolei w Czechach zginęła co w żadnym razie jedna osoba. To następstwo padających od kilku dni ulewnych deszczów.

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz powiedziała, że Bronisław Komorowski jest naturalnym kandydatem Platformy na prezydenta, bo jest dłużej w PO niż Radosław Sikorski. Zastrzegła jednocześnie, że o ostatecznej kandydaturze PO powinno zdecydować to, kto będzie miał większe szanse na wygraną.

Opel nie chce publicznej pomocy. właściciel firmy, amerykański koncern General Motors ogłosił, że wycofuje wszystkie wnioski o gwarancje kredytowe państw europejskich. przewodniczący Stronnictwa Piast Zdzisław Podkański zrezygnował z kandydowania na prezydenta. W swoim oświadczeniu napisał, że nie chce osłabiać Prawa i Sprawiedliwości oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego.

całkowicie 555 kilogramów ważyła "babeczka" upieczona w New Hampshire. Ciastko trafiło do Księgi Rekordów Guinnessa i do żołądków gości zlotu zabytkowych samochodów w stanie Michigan. W wieku 102 lat zmarła najstarsza aktywna zawodowo niewiasta w Wielkiej Brytanii - powiadomiła przedstawicielstwo dpa. - Myślę, że z trudem mu było przekonać samego siebie. My już złapaliśmy jakkolwiek formę, on często mijał się z prawdą, co można porównać z jego zeznaniami w prokuraturze - mówił w Radiu ZET Zbigniew Wassermann odpowiadając na pytanie, czy Marcin Rosół przekonał hazardową komisję śledczą do swojej wersji wydarzeń.W Krakowie trwają działania w sprawie utworzenia Panteonu Narodowego przy kościele świętych Piotra i Pawła. Płyn, który wyciekł ze złamanych patyczków od lizaków, spowodował podrażnienie oczu trojga dzieci, które w konsekwencji trafiły do szpitala - informuje gp24.pl. "Kocham Radka Sikorskiego" z jednej strony, "Wygra Bronisław Komorowski" z drugiej. Tak lubelska młodzieżówka PO powitała Radosława Sikorskiego na jego własnym, prawyborczym wiecu w Lublinie. Mieście Janusza Palikota, kto otwarcie wspiera Komorowskiego.

Rosja wyraziła zgodę na "świąteczne" połączenie


Federacja Rosyjska wyraziła w piątek zgodę, by prywatna koledzy gruzińska Georgian Airways zorganizowała loty czarterowe z Tbilisi do Moskwy w związku z Paschą (Wielkanocą) - podała agencja RIA Nowosti.

Panowie śladami pań: Jedziemy na mundial


Podopieczni Daniela Castellaniego pokonali w Gdyni Słowację 3:1 i awansowali do przyszłorocznych mistrzostw świata we Włoszech. Czy powtórzą tam wielki fortuna i srebrny medal z 2006 roku? Jadą jako jedni z faworytów.

Przekazała fortuna na operę i ochronę przyrody


Szkotka Mona Webster, która zmarła w sierpniu w wieku 96 lat, przekazała w spadku 10 mln funtów szterlingów Metropolitan Opera w Nowym Jorku i organizacjom ochrony przyrody w Wielkiej Brytanii.

Ostatni taki parowóz


Daleka, południowo-zachodnia chińska prowincja ma na odwrót jeden ognisko publicznego transportu. Ale nie byle jaki. Pasażerowie każdego dnia podróżują wąskotorową kolejką, z parowozem na przedzie, niemniej dość się z tego nie cieszą.

Przyjeżdżała policja, badali go lekarze - zmarł tuż przy szpitalu


niezwykły zejście przy szpitalu w krakowskiej Nowej Hucie. chory o tyle o ile 20 wieczór trafił w karetce na oddział ratunkowy – a tuż poprzednio 6 rankiem zmarł na trawniku tuż pod ręką szpitalu. W międzyczasie, po 1 w nocy, ponownie przyjechała po niego karetka, która natomiast nie zabrała go z powrotem na oddział. Policja wyjaśnia przyczyny zgonu 62-letniego mężczyzny.

skarb chce darować kontrolę nad Lotosem


ministerstwo skarbu jest gotów pozbyć się kontroli nad Lotosem - wiceliderem naszego rynku paliwowego. - Analizujemy rodzaj zejścia niżej 50 proc. akcji Lotosu - przyznaje w rozmowie z "Pulsem Biznesu" Mikołaj Budzanowski, wiceminister skarbu, ustępliwy m.in. za gałąź naftowy.

Kosmiczne technologie na pomoc Haiti


20 satelitów obserwujących Ziemię uczestniczy w zbieraniu zdjęć, które mogą wspomóc ratownikom po wtorkowym silnym trzęsieniu ziemi na Haiti - podał w piątek przedstawiciel organizacji Międzynarodowa repertuar "Przestrzeń i wielkie klęski żywiołowe".

SLD chce uderzyć w Bronisława Komorowskiego


"Dziennik periodyk Prawna": SLD szykuje napad na Bronisława Komorowskiego. Posłowie lewicy chcą udowodnić, że nie radzi on sobie z rządzeniem w Sejmie, więc tym w wyższym stopniu nie poradzi sobie w ewentualną prezydenturą

Mafioso: imperium premiera powstało z racji mafii


Finansowe cesarstwo Silvio Berlusconiego powstało z pieniędzy sycylijskiej mafii - twierdzi "nawrócony" mafiozo cosa nostra Gaspare Spatuzza. Jego kolejne obciążające szefa rządu zeznania, złożone przed kilkoma miesiącami, publikuje pamiętnik "La Repubblica".

TVP nie transmitowala debaty. Jurek w afekcie


kandydat na prezydenta Marek Jurek (Prawica Rzeczypospolitej) uważa za niedopuszczalny brak transmisji wczorajszej debaty na Uniwersytecie Warszawskim w telewizji publicznej i zapowiada kroki w tej sprawie w trybie wyborczym.

Kulczycki się żegna: "Nie zawsze było łatwo"


W czwartek po raz miniony telewizyjne "Wiadomości" w TVP1 poprowadził Jarosław Kulczycki. Prezenter został po dwóch latach przeniesiony został do TVP Info.

system zbiera cięgi za stocznie


bo minister masa nie był w stanie donieść dwóch stoczni, to jakie będą skutki jego wielkiego planu prywatyzacyjnego? dlaczego szef rządu Tuska nie jest konsekwentny i nie odwołał go ze stanowiska? z jakiego powodu ranga mami naród i stoczniowców? - pytali w TVN24 Stefana Niesiołowskiego z PO rzecznicy opozycji. - Nie macie prawa nas oceniać. Lepiej nie przeszkadzajcie - odpowiadał marszałek.

Nissan stawia na małe i tanie


Nissan przygotowuje nowe produkty na targ amerykański. Mają to być małe, oszczędne modele, które w przyszłości zastąpią między innymi kompaktową Micrę. Nowe, małe auta mają kosztować o tyle o ile 10 tysięcy dolarów.

kuratela sklepów: Narkotyki w tzw. dopalaczach


Podczas kontroli skarbowej sklepów sprzedających tzw. dopalacze celnicy odkryli susz roślinny obejmujący narkotyk THC i tabletki z zawartością amfetaminy - poinformował w piątek głosiciel Izby Celnej w Poznaniu Cezary Kosman.

AIG się wyprzedaje


AIG sprzedaje swój wydział ubezpieczeń na życie. Nowym właścicielem American Life Insurance Company (Alico) zostanie interes MetLife, a plus transakcji to 15,5 miliardów dolarów. Alico jest właścicielem zarejestrowanych w Polsce firm Amplico Life SA, a pośrednio dodatkowo Amplico OFE natomiast Amplico TFI.