Włochy: uroczystość otwarcia sezonu narciarskiego


O bezpieczeństwo na stokach narciarskich zaapelował minister spraw zagranicznych makaroniarz Franco Frattini, jaki jest jednocześnie prezesem krajowego stowarzyszenia instruktorów narciarskich. apel ten wystosował w związku z oficjalnym rozpoczęciem w piątek sezonu narciarskiego w kilku regionach we Włoszech.

Kreta, Rodos i Santorini - tam gdzie odpoczynek splata się z legendą


Według mitu to dopiero co na Krecie Dedal i Ikar wzbili się w powietrze, a nić Ariadny pozwoliła wywabić się Tezeuszowi z pułapki labiryntu. To miejsca, dokąd doskonały relaks splata się z legendą.

Bezdroża Trophy - pierwszy siedem dni rajdu


Ekipy ośmiu samochodów terenowych przejechały przez ukraińskie Zakarpacie u podnóży Czarnohory, karpackie wioski pełne sielskich klimatów i dziurawych dróg i doliną Cisy wkroczyły do rumuńskiego regionu Maramuresz.

Podziel się nartami


Akcję "Podziel się nartami" rozpoczął w środę luterański księżulo Jan Byrt ze Szczyrku w Beskidach. eklezjasta poinformował, że osoby, które będą tego potrzebowały, mogą już przyjść do szczyrkowskiej parafii ewangelickiej i zabrać narty.

Arktyczny raj na ziemi


Svalbard to surowy, niemiłosierny archipelag, gdzie znaki drogowe ostrzegają nim niedźwiedziami polarnymi. choć to norweskie obręb przyciąga imigrantów z całego świata, którzy po osiedleniu się w lodowej krainie nie wyobrażają sobie życia dokąd indziej.

Pałac dalajlamy po remoncie


Po siedmiu latach zakończona została odnowienie pałacu Potala i Norbu Lingka - rezydencji dalajlamy w stolicy Tybetu Lhasie. według dziennika "China Daily", remont kosztowała 300 milionów juanów, alias 43,9 mln dolarów.

wysepka Flores


Otoczona turkusowymi wodami Oceanu Indyjskiego mieni się odcieniami zieleni i błękitu. pono żyją tu dinozaury...

Nurkowanie


Zapierające dech w piersiach miejsca do nurkowania z całego świata zebrane i opisane w jednym przewodniku. podróżowanie w celach nurkowych staje się co chwila łatwiejsze, zaś miejsca do nurkowania coraz w wyższym stopniu dostępne. Poruszanie się około Morza Śródziemnego lub po Karaibach jest proste.

Na Podhalu i w Tatrach ponowne pojawienie się zimy


parę centymetrów świeżego śniegu spadło w nocy ze środy na czwartek w Zakopanem. daleko w Tatrach leży zwykle półtora metra białego puchu, obowiązuje drugi, roztropny stopień zagrożenia lawinowego - poinformował dyżurny ratownik TOPR.

Bieszczady: później trudne talent


Na północnych stokach w górnych partiach Bieszczad później obowiązuje pierwszy, w pięciostopniowej rosnącej skali, kategoria zagrożenia lawinowego

1000 powodów, iżby odwiedzać Wielką Brytanię


Potrzebujesz pretekstu, tak aby odwiedzić Wielką Brytanię? Za niecałe 1000 dni odbędzie się ryt otwarcia Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012. Podajemy co w żadnym razie kilka powodów, dla których warto pojechać do Wielkiej Brytanii jeszcze przed igrzyskami.

doniesienie narciarski: Niskie temperatury i niewielkie opady


W Europie ówczesny tydzień nie był tak dostatni w opady śniegu jak poprzednie. W wielu miejscach kontynentu utrzymała się lecz niska temperatura. Pozwoliło to poruszyć armatki śnieżne, które utrzymują dobre predyspozycja na stokach.

Polskie zaduszki drzewiej i dzień dzisiejszy


Obchodząc Wszystkich Świętych pamiętajmy, że nazajutrz, 2 listopada, przypadają prastare Zaduszki. ongiś tego dopiero co dnia modlono się za zmarłych.

W Morzu Śródziemnym żyje syrena?


rada Miejska izraelskiej miejscowości Kiriat Jam, leżącej na północ od Hajfy, ustanowiła nagrodę w wysokości miliona dolarów, która zostanie przyznana temu, kto udowodni, że w Morzu Śródziemnym u wybrzeży miasteczka żyje syrena.

Tatry: zaczyna się wiosna, maleje groźba lawinowe


Do pierwszego, najniższego stopnia, zmalało zagrożenie lawinowe w Tatrach. Dodatnie temperatury i słoneczna aura sprawiły, że śniegu zaczęło ubywać.

znalezionych: 725, strona 1 z 49
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>