Dolomiti Superski - priorytet: bezpieczeństwo!


Bezpieczeństwo na stokach jest jednym z priorytetów dla Dolomiti Superski. Minimalizowanie zagrożenia lawinowego, dobre przygotowanie stoków to przeciwnie niektóre z elementów działalności na zagadnienie bezpieczeństwa i komfortu jazdy.

wysepka Flores


Otoczona turkusowymi wodami Oceanu Indyjskiego mieni się odcieniami zieleni i błękitu. jak słychać żyją tu dinozaury...

Najrzadziej odwiedzane miejsca na świecie


Ćwierć wieku temu, gdy pierwsi polscy podróżnicy przygotowywali wyprawy około świata, wydawało się, że porywają się na coś niewykonalnego. dzisiaj na taką wyprawę przypuszczalnie wypaść każdy, kto ma dość pieniędzy i odwagę, by o tym marzyć.

dokąd kroszonki, a gdzie jaja bez skorupek?


Podróżując przez różne regiony i zakątki własny warto przyjrzeć się kolorowym tradycjom wielkanocnym, które pokazują różnorodność i mozaikę kulturową naszego kraju. Ciekawe przykłady tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi opisują autorzy przewodników po małych ojczyznach wydanych w serii PolskaTurystyczna.pl.

maszyna do zbierania kokosów


Władze stanu Kerala na południowym wschodzie Indii ogłosiły międzynarodowy quiz na instrument do zbierania kokosów.

Tunezja i Maroko: kolory arabskiej medyny


Czarny Kontynent północna to jeden z w większości wypadków wybieranych przez Polaków kierunków wakacyjnych. Słońce, piękna plaża, ciepłe mnóstwo i przystępne ceny to argumenty przemawiające za wybraniem się w ten rejon świata. Ale nie są to jedyne powody, dla których należałoby odwiedzić Tunezję czy Maroko.

Sztuka nie z tego świata


duchowy wymiar pisania ikon wyróżnia tę dziedzinę sztuki spośród wszystkich innych. To skutkiem tego zawiłości tej starodawnej tradycji zgłębiają kolejne pokolenia - co więcej w epoce tak odrobinę uduchowionej, jak nasza.

Wszystkie smaki Orientu: Casablanca


Casablanca kojarzy się głównie z kultowym filmem Michaela Curtiza z Humphreyem Bogartem i Ingrid Bergman w rolach głównych. działanie tej nieszczęśliwej historii miłosnej rozgrywa się w dwóch romantycznych miastach: francuskim Paryżu i marokańskiej Casablance.

finanse dla turystów


co niemiara zamiast w Polsce wprowadza własne, lokalne monety. można nimi wynagradzać w wybranych sklepach, hotelach czy restauracjach lub po prostu - zatrzymać na pamiątkę.

Pięciogwiazdkowa Wielka Racza


Międzynarodowe centrum Turystyczne Snow Paradise Oščadnica-VeÂľkĂĄ Rača leży w północno-zachodniej części Słowacji, w pobliżu granicy z Polską, w centralnej, najwyższej części Beskidów Kisuckich (KysuckĂŠ Beskydy). środowisko należy do najnowocześniejszych i najchętniej odwiedzanych na Słowacji, szczycąc się najwyższym, 5-gwiazdkowym certyfikatem.

Nowe linie lotnicze w Europie


Po blisko roku negocjacji spółki British Airways i hiszpańska Iberia ogłosiły zawarcie umowy o połączeniu obu linii lotniczych.

Wisła - miasto Adama Małysza


Wisła jest po Szczyrku drugim najważniejszym ośrodkiem narciarskim w Beskidzie Śląskim. Miasteczko leży w dolinie Wisły, na wysokości ok. 430 m n.p.m. Potoki afroamerykanka i Biała Wisełka, które biorą początek na zboczach Baraniej Góry (1220 m n.p.m.), łączą się w sztucznym Jeziorze Czerniańskim, a następnie przyjmują wody potoku Malinka. Od tego miejsca strumień jest nazywana Wisłą.

Ekologiczne święta w Paryżu


Bożonarodzeniowe ozdoby wykonane z butelek poddanych recyklingowi i energooszczędne iluminacje - zimowy Paryż udowadnia, że "białe" święta mogą być oraz zielone.

inicjatywa dla otyłych


zamierzenie powiększone siedzenia dla osób otyłych zostały zamontowane na stacjach metra w Sao Paulo w Brazylii. Niebieskie krzesełka są prawie że dwa chłosta większe niż standardowe i mają służyć pasażerom, których waga przekracza 200 kg.

Werona z wielu epok


Na credo "Werona" w wyobraźni pojawiają się dwa obrazy: dom Julii z balkonem, pod który przybył kochanek w w najwyższym stopniu znanym romansie świata a zamierzchły teatr wyglądający jak rzymskie Koloseum w pomniejszeniu. To włoskie ma jakkolwiek do zaproponowania o mnogość więcej!

znalezionych: 725, strona 1 z 49
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>