Najbogatszy dawno biznesmen Chin skazany na 14 lat


Niegdyś najbogatszy człowiek w Chinach Huang Guangyu został skazany na 14 lat więzienia natomiast grzywnę wysokości 600 mln juanów (88 mln dol.) za korupcję zaś nielegalne operacje giełdowe i biznesowe - poinformowała dzień dzisiejszy przedstawicielstwo Xinhua.

niezręczny test urządzeń kontrolnych lotniska


W Irlandii zatrzymano Słowaka, w którego bagażu do Dublina przyleciało 90 gramów materiału wybuchowego. Mężczyzna w pośpiechu został chociaż zwolniony, gdy służby słowackie poinformowały Irlandczyków, że niczego nieświadomy pasażer padł ofiarą nieudanego testu urządzeń kontrolnych na lotnisku na Słowacji.

Nagrali jak rozszyfrowują czarne skrzynki


Jedna z rosyjskich telewizji nagrała jak polscy i rosyjscy eksperci rozszyfrowują w Moskwie zapisy z dwóch czarnych skrzynek. W procedurze frakcja bierze m.in. płk Zbigniew Rzepa. Zgodę na kilkuminutowe nagranie wyraził Międzypaństwowy komisja Lotniczy (MAK).

ponownie gafa! "Brąz dla Moniki Pyrek"!


Rosyjskie publikatory złoty odznaczenie MŚ w skoku o tyczce w miejsce Annie Rogowskiej, przyznały .... Agnieszce Radwańskiej. Podczas dzisiejszej ceremonii wręczania medali dla tyczkarek "popisał się" też stadionowy spiker, kto ogłosił, że Monika Pyrek, zamiast srebrnego, zdobyła brąz medal!

Szkocki minister o zwolnieniu Megrahiego


Szkocki minister sprawiedliwości Kenny MacAskill oświadczył, iż odwołanie śmiertelnie chorego libijskiego terrorysty Abdelbaseta al-Megrahiego było "jego własną decyzją", a władze Libii nadając jej duży rozgłos działały w złej wierze.

Izrael chciał sypnąć RPA głowice nuklearne


Izrael nigdy nie przyznał się, że posiada broń nuklearną, atoli zdaniem "Guardiana" już w 1975 roku Tel Awiw oferował sprzedaż do RPA głowic nuklearnych. Wskazują na to stricte tajne dokumenty w czasów apartheidu. Izrael w poniedziałek zaprzeczył tym rewelacjom.

Birma: partia polityczna Aung San Suu Kyi zostanie rozwiązana


Główna birmańska partia opozycyjna Narodowa Liga na rzecz Demokracji (NLD) noblistki Aung San Suu Kyi zostanie rozwiązana w związku z podjętą decyzją o bojkocie wyborów, które rządząca Birmą junta zapowiada na koniec roku - poinformowała opozycja.

Policja obraziła squatersów. w tym momencie będzie płacić


Piotr Rachwalski i Agata Ferenc, którzy wygrali proces przed Trybunałem w Strasburgu w sprawie naruszenia ich wolności zaś nieuzasadnionego użycia siły dzięki policję, chcą od organów ścigania przeprosin. W poniedziałek wysłali do Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu pismo w tej sprawie.

Tomasz Adamek apeluje do Andrzeja Gołoty


"Nie wiem co mogę coraz zrobić, aby Andrzej wyzbył się wspólnie z żoną Mariolą wrogości w stosunku do mnie i moich bliskich. zeszły incydent w ringu z Mariolą nie rokuje zanadto dobrze. Wyciągam choć rękę do Andrzeja i mówię raz jeszcze przepraszam, pogódźmy się aby żyć w spokoju" - napisał na swoim blogu Tomasz Adamek.

Sikorski: rozmawiałem z człowiekiem decydującym o wszystkim


Deklaracje prezydenta Alaksandra Łukaszenki o chęci poprawy stosunków z Polską i załatwieniu sprawy Związku Polaków na Białorusi rząd polski bierze za dobrą monetę - powiedział członek rządu spraw zagranicznych Radosław Sikorski w ambasadzie RP w Londynie.

Kolejna chmura pyłu zmierza w kierunku Europy


obłok pyłu wulkanicznego zbliża się nad Czechy, Bałkany, Austrię i południowe Niemcy.

z rozlewem krwi atak na "najeźdzców z NATO" - 20 zabitych


Do co bynajmniej 20 wzrosła liczba ofiar ataku na konwój NATO w Afganistanie. podług danych afgańskiego MSW, rannych zostało co w żadnym razie 47 osób. W dzielnicy Kabulu, w której przeprowadzono zamach, znajdują się m.in. parlament, Muzeum Narodowe, budynki rządowe i przychodnia odbierający zachodnich pacjentów.

Rosyjska flota nie odpłynie?


Wiktor Juszczenko bezkompromisowo wykluczał opcja przedłużenia stacjonowania Floty Czarnomorskiej na Krymie po roku 2017. Jego następca, Wiktor Janukowycz, sugeruje, że Kijów może przeobrazić zdanie.

Somalijscy piraci porywają w nieznany Rok


Brytyjski statek 'Asian Glory" przewożący samochody został porwany w piątek z wykorzystaniem somalijskich piratów - podało bułgarskie rozgłośnia publiczne. W 25-osobowej załodze znajdowało się 8 Bułgarów.

przysięga Sanii Mirzy i Shoaiba Malika przyspieszony


Imam, wybrany do udzielenia ślubu kapitanowi krykietowej reprezentacji Pakistanu Shoaibowi Malikowi i indyjskiej tenisistce Sanii Mirzy, poinformował, że dwaj przyspieszyła prekluzja ślubu i ceremonia odbyła się w piątek w Hyderabadzie.

znalezionych: 38686, strona 1 z 2580
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>