Proces o złotówkę kosztował państwo 6 tys. zł


"Dziennik Polski": Krakowski sąd po trzech latach wydał w końcu prawomocny werdykt wobec sprawców kradzieży złomu wartego złotówkę. sytuacja toczyła się kwartet razy i kosztowała kosztowność Państwa prawie 6000 złotych.

Na co polskie partie wydają pieniądze?


Polskie partie są zawieszone w próżni intelektualnej i nie kwapią się do pogłębiania wiedzy - taką opinię wyraża politolog Kazimierz Kik, oceniając meldunek z wydatków partii, do którego dotarł "Newsweek". Wynika z niego, że nasi przedstawiciele polityczni nie inwestują w rozwój intelektualny.

Tusk i Putin: udostępnienie archiwów - na zasadzie wzajemności


Premierzy Donald Tusk i Władimir Putin zadeklarowali gotowość udostępnienia historykom - na zasadzie wzajemności - polskich i rosyjskich archiwów. Tusk zapowiedział, że wczesną jesienią dojdzie do podpisania umowy gazowej z Rosją. To efekty spotkania obu premierów w cztery oczy w Sopocie.

J. Kaczyński zanim komisją ds. nacisków


W sferze faktów nie działo się nic, co by było sprzeczne z prawem - powiedział dzisiaj nim komisją śledczą ds. nacisków szef PiS Jarosław Kaczyński, mówiąc o działaniach swojego rządu.

Kamiński: Nie było żadnej pułapki na premiera


CBA zajęła się prywatyzacją stoczni przy okazji działań związanych z prywatyzacją w żaden sposób innych zakładów; nikt otwarcie nie zlecał takiej kontroli - powiedział we wtorek dawny boss Biura Mariusz Kamiński.

Naciski ws. bilingów Grzegorza Schetyny? Posłanka PiS idzie do prokuratury


Posłanka PiS Beata Kempa zamierza donieść do prokuratury na szefa "hazardowej" komisji śledczej w sprawie nacisków związanych z bilingami wiceszefa klubu PO Grzgorza Schetyny - donosi "Dziennik gazeta Prawna".

Zawieszony funkcjonariusz policji dostanie pół pensji


o tyle o ile dwóch miesięcy będzie czekał na decyzję prokuratury w swojej sprawie policjant, jaki został aresztowany po tym jak ukarał mandatem matkę prokurator z Torunia. Funkcjonariusz spędził noc w areszcie, a dopóki sytuacja się nie wyjaśni, dostaje tylko połowę pensji.

1,5 roku mieszkał z nieżywą matką. Dla emerytury


Gliwiccy policjanci zatrzymali 42-letniego mężczyznę podejrzanego o wyłudzenie emerytury swojej nieżyjącej matki. mężczyzna dzięki niemal półtora roku mieszkał ze zmumifikowanymi zwłokami starszej kobiety.

ekipa bez certyfikatów? Czaban: One nie istnieją


szef szkolenia Sił Powietrznych gen. Anatol Czaban powiedział, że nigdzie na świecie nie są wydawane lotnikom certyfikaty do porozumiewania się po rosyjsku. Podkreślił, że językiem obowiązującym w komunikowaniu się w lotnictwie wzdłuż i wszerz na świecie jest mowa angielski.

Drzewiecki ma dymisja do 31 stycznia. Graś: ale stawi się


Mirosław Drzewiecki przesłał do Sejmu dymisjonowanie lekarskie do 31 stycznia, dowiedziała się TVN24. I drugi raz pod znakiem zapytania stanął czwartkowy, dalszy już data przesłuchania b. ministra sportu nim komisją badającą aferę hazardową. orędownik rządu zapewnił wprawdzie od razu: Drzewiecki się stawi.

niższa izba parlamentu przerwał posłuchanie do godz. 20.30


Po południu niższa izba parlamentu przerwał posiedzenie do godz. 20.30. W przerwie odbędą się uroczystości związane z upamiętnieniem 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Wieczorem, po wznowieniu obrad, zaplanowane są głosowania.

Tusk o Kaczyńskim: chce zdobyć władzę na fundamencie kłamstwa


Prawdziwym, autentycznym liderem naszych ambicji i emocji jest Bronisław Komorowski - powiedział premier Donald Tusk w toku IV Konwencji Krajowej PO. w trakcie przemówienia, w którym wyraził pełne rekomendacja dla Komorowskiego, przenikliwie atakował też jego konkurenta Jarosława KAczyńskiego. - On chce zdobyć władzę na fundamencie kłamstwa - mówił.

Gowin: para Palikot-Schetyna beze mnie


Jarosław Gowin do władz klubu się nie wybiera i to wcale nie dlatego, że wiceprzewodniczącym został jego rywal z lewego skrzydła, Janusz Palikot. Powodem, jak wyjaśnił w RMF FM, jest brak demokratycznej debaty w wyłanianiu władz.

Druga runda przesłuchań nim komisją ds. nacisków?


boss sejmowej komisji śledczej ds. nacisków Andrzej Czuma (PO) uważa, że po przesłuchaniu b. marszałka Sejmu Ludwika Dorna (koło Polska Plus) wypada będzie raz jeszcze wezwać na przesłuchanie kilka osób, które wcześniej zeznawały poprzednio komisją.

Więcej próbnych matur nie będzie


kiedy zapowiedź wyników próbnej matury z matematyki? nikt nie zaplanował. Za to jest plan, że innych próbnych matur z Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w tym roku już nie będzie - pisze "Gazeta Wyborcza".

znalezionych: 25435, strona 1 z 1696
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>